Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek 60 pontos központi...

Szerintetek 60 pontos központi felvételivel még van esélyem valami normális gimnáziumba bekerülnöm? :/ (4-5ös tanuló vagyok)

Figyelt kérdés
2014. márc. 3. 18:48
 1/3 anonim válasza:
Hol szóbeliztél?
2014. márc. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én 2008-ban felvételiztem a Zrínyi Miklós Gimnázium és Szakközépiskolába, a gimnáziumi részre. 64 pontos lett a felvételi, 4-5-ös átlaggal, felvettek, igaz az ideiglenesen nem voltam rajta (16 embert vettek fel, és én a huszonvalahanyadik voltam). Középerős suli.
2014. márc. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

az öcsém osztályában 20 pont volt az átlag. ha máshol is ilyen gyatra eredmények születtek, akkor nincs miért aggódnod.

a jelenlegi rendszerben a vakok közt a félszemű a király elv van érvényben. tehát nem fix ponthatárok vannak, hanem a jelentkezők eredményeitől függ, hogy hol húzzák meg a határt.

az egyetemi is ilyen, abból tudok neked példát mondani. a fizikusokról azt gondolja az ember, hogy azok hú de okosak, meg csak a legnagyobb koponyák mennek oda. erre 2-es érettségivel be lehet jutni. az más kérdés, hogy fél év múlva ezek kiperegnek, de be lehet jutni. középszinten még ezzel se kell törődni, mert kötelező oktatás van, bent tartanak. a tanárok is jobban igazodnak az alapanyaghoz. ha hülyék a kölykök, akkor lentebb viszi a lécet.

2014. márc. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!