Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi történik ha meghalunk?

Mi történik ha meghalunk?

Figyelt kérdés
Hova kerülünk , mi lesz velünk tudunk gondolkodni majd ? És egyáltalán van másvilág ?
2008. júl. 23. 11:15
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

Erre a kérdésre tudományos válasz nem nagyon van, max. arra, hogy a halott testünkkel mi történik. Az lassú égés formájában felbomlik a földben.


A másvilág léte tudományos kísérletekkel, empirikusan nem vizsgálható. Vannak vizsgálatok halálközeli élményt átélt emberekkel, de az nem ugyanaz, mintha valaki tényleg meghalna.


Úgyhogy ez leginkább hitbéli kérdés (még aki halál biztosan leírja neked, hogy hát persze, hogy nincs másvilág, az is csak az ilyen irányú hitét tudja leírni)


- Tehát materialista világnézet szerint semmi sincs, kihuny az éntudatod.


- Keleti vallások és New Age szerint újjászületés történik egy másik testben (vélemények megoszlanak, hogy csak emberként, vagy más módon is lehet).


- A nyugati vallások, pl. zsidóság, iszlám, kereszténység szerint van másvilág, és a személyiséged megmaradásával történik meg a feltámadás


A materializmust leszámítva minden világnézet szerint abban, hogy mi lesz veled a halálod után nagy szerepe van annak, hogy itt hogyan éltél, és mennyire viselkedtél szeretettel másokkal szemben.


Én magam részéről a keresztény válaszban hiszek, nem kis részben azért, mivel a Biblia számomra nagyon hitelesnek tűnik Jézus feltámadásának leírásában.

2008. júl. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
4%

Anyám egyszer talált egy cikket hasonlóról:


Elméletileg valami fény van egy alagútba de nem 100

2009. szept. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
94%

szerintem ha meghalunk semmi nem történik

mielőtt megszületünk nem vagyunk sehol, semmik vagyunk és nem is létezünk és amikor meghalunk akkor örökre eltününk és ujra nem létezünk :S

vagyis hát szerintem ez lesz

2010. júl. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
Leáll az agyad, többé nem érzel, nem gondolkodsz és megszűnsz létezni.
2011. máj. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
87%
Maj ha meghaltam, elmondom! xD
2012. febr. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 TipM válasza:
32%

Szerintem nincs más világ... Mielőtt megszületsz vagy halálod után egy fehér fényben létezel. Ezt azért gondolom mert velem is volt ilyen. nem tudtam hogy mitörténik. csak mentem előre és már ott voltam a korházban anyám kezében.

Ennyire emlékszem.Jó lenne ujra születni meg ilyesmik és ha fiu voltál most lány vagy, ha gazdag most szegény, ha egy ci*ány most meg SelenaGomez ... értitek ?Bízom abban hogy újra születek de ez emlékeim megmaradnak régi családomról ;)

2012. aug. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!