Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A tehén folyamatosan ad tejet?

A tehén folyamatosan ad tejet?

Figyelt kérdés

Tehát nemcsak akkor ad tejet, ha borja van? Ugyanis volt egy vita arról, hogy az ember az egyetlen olyan élőlény, aki más élőlény anyatejét fogyasztja.

Én úgy gondolom, hogyha a tehén nemcsak akkor ad tehet, ha borja van, az azt jelenti, hogy amikor nincs borja, nem nevezhetjük anyatejnek.

Tehát az a tej nem anyatej, hanem egy haszonállatból kinyert élelmiszer.



2014. ápr. 15. 14:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a tehén akkor ad tejet, ha borja van.


Azonban, ahogy az embernél is, a tehénnél is jelentősen elnyújtható a tejkiválasztás, ha folyamatosan fejjük. De nem a végtelenségig (bár hormonokkal még tovább nyújtható).


Úgyhogy de - a tej anyatej.

2014. ápr. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Egyébként azt tudod, hogy a tehéntejet miért támadják ennyire, ellenben a kecsketejet meg agyon dicsérik?
2014. ápr. 15. 14:36
 3/14 Wadmalac ***** válasza:
100%

Érdekes logika.

A málnaszörp attól még málnaszörp marad, hogy nem iszod, hanem mondjuk fúró-vágó hűtőfolyadéknak használod. :)

A tehén sem változtatgatja a tej összetételét aszerint, hogy boci áll oda szopizni, vagy fejőgépre kötik.

2014. ápr. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Csak én úgy gondolkodtam a tehén esetében, mint a tyúkoknál. Hogy attól még tojik tojást, hogy a kakas nem termékenyítette meg.
2014. ápr. 15. 14:47
 5/14 anonim válasza:
100%

Igen, átlagosan kb. 300 napig tejel egy tehén. És ebből az első héten termeli az úgynevezett föcstejet, amit mi emberek nem fogyasztunk, csak a borjak. Ez tele van számukra hasznos vitaminokkal, ez alapozza meg az immunrendszerüket.


Egyébként szerintem semmi gond nincs a tejjel. Én szeretem, a tejtermékeket meg mégjobban. Főleg a sajtokat. Pontos adatokat nem tudok, hogy melyiknek milyen a beltartalmi értéke, de úgy tudom a juh és kecsketej kedvezőbb összetételű, mint a tehéntej. Egyébként ha elmész a boltba, és találsz, látod az árán is. Sokkal drágább. Múltkor volt szerencsém kecskesajthoz, és meglepődtem, hogy nem csak a könyvek szerint finomabb, hanem tényleg. Sokkal ízletesebbnek éreztem.

2014. ápr. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

A kecsketejnek van egy jellegzetes szaga és íze, amit én nem igazán bírok. A nagyüzemi tejtermelésről meg annyi rosszat olvastam már, hogy sokszor elgondolkodom

- nagy tejivó lévén -, hogy vissza kéne venni a tejfogyasztásból (napi majdnem 1 liter).

Nyilván jobb annak a tehénnek a teje, aki a legelőn legelészik egész nap és nem kínozzák halálra, hogy minél többet termeljen, nem kap antibiotikumokat stb.

2014. ápr. 15. 15:10
 7/14 anonim válasza:
Ez így igaz. Egy alpesi legelőn élő tehénnek jobb a teje, mint egy olyan üzemben, ahol antibiotikumokat kap, esetleg szennyezett a takarmány. Bár ezek azért ellenőrizve vannak. Ami még úgy általában gond lehet, az a nehézfémszennyezés, mondjuk ha forgalmas autópálya mellett van a legelő. Ilyen téren nem vagyok otthon, hogy mennyi tej fogyasztása az ideális, én nem szoktam napi szinten meginni egy litert, nekem inkább heti 2-3 liter a maximum. A napi 1 lehet tényleg sok, de nem tudom. Amire figyelj, hogy ne tartós tejet vegyél, meg lehetőleg tényleg tej legyen :D. Mert láttam már olyat, hogy 51% tej, többi meg növényi zsír, víz, stb. De ez van, szerintem annyit tehetünk, ha nem tudunk termelőtől venni, hogy alaposan megnézzük a boltban mit veszünk le a polcról, és bízunk a cégben. Mert ebben az esetben mást nem lehet.
2014. ápr. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Egy szülés után elég sokáig termeli a tejet. A föcstej utáni tejnek ugyanaz az összetétele, mint amit a borjú szopott az elválasztása előtt. Más kérdés, hogy a boltban már nem ezt a tejet árulják.
2014. ápr. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Van olyan, hogy álterhesség, de erre nem lehet ipari mértékben építeni a tejtermelést.
2014. ápr. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Vögeli Diàna válasza:
www.vögelifarm.com
2014. ápr. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!