Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A Balatonon volt valaha a...

A Balatonon volt valaha a D-day-hez hasonló partraszállási hadművelet?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 25. 10:25
 1/8 anonim válasza:
100%

Nem, ott nem.


Ellenben itt tőlünk két percre, Kiskunszentpéteren van egy kis horgásztó, na ott volt. A teljes Közép-Patagóniai hadiflotta itt szállt partra 1944 Április 31-én.


Miután semmi ellenállásba nem érkeztek, egyből tovább is nyomultak északnak.

2014. ápr. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

Köszönöm, első, rég nem nevettem ilyen jót! (Bár maga a kérdés sem kutya...)

Én azonban úgy tudom, hogy ez az esemény nem '44 április, hanem november 31.-én történt!

Persze tévedhetek is... :))

2014. ápr. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Volt,én szemtanúja voltam. Amikor is nyugat német ellenséges turisták, totál részegen partra akartak szállni,ez a művelet 1,5-2 órán át tartott. Persze többszöri vízbe eséssel.
2014. ápr. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Olvasd már el a Wikit, kérdező:

[link]

Aztán gondolkodj...

2014. ápr. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a náci annunakik az üreges Föld belsejéből a Balatonon keresztül jöttek fel, és szálltak partra a 2068. év 15. hójának 43. napján. De mivel túl elmaradottnak találták a környéket, csalódottan vissza is bújtak az üregükbe.
2014. ápr. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt, de már három évtizede minden évben gyakorlatoznak Révfülöp-Balatonboglár között, Balaton-átúszásnak álcázva...
2014. ápr. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Wadmalac ***** válasza:
100%

Hát a kőkorszakban lehetett, csak szegényesek a történelmi dokumentumok.

A 20 századi hadviselés számára a Balaton méretileg nem az átúszom, hanem a megkerülöm, átugrom kategória.

:D


Egyébként katonai stratégiai szempontból a partraszállás az egyik legvédtelenebb, leghátrányosabb harcforma, csak ott alkalmazzák, ahol el(meg:D)kerülhetetlen. :D

2014. ápr. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy maga a kérdés, vagy a kommentek a legszórakoztatóbbak, mindenesetre köszönöm az eddigi hozzászólásokat, igazán jól szórakoztam :)
2014. ápr. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!