Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A zöldek tényleg nem szeretik...

A zöldek tényleg nem szeretik azokat, akik reálisan, a dolgokat átlátva, érvekkel állnak hozzá a környezetvédelemhez?

Figyelt kérdés

Észérvekkel, statisztikákkal, mérésekkel, modellezéssel és számolással, nem érzelmi alapon.

Pl. atomenergia.

De vehetjük a hulladékgazdálkodás kérdéseit is.


2014. jún. 8. 23:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A "zöldek" tehét greanpeace és a többi, emberei nem értenek hozzá, csak a fesztivált képesek csinálni. Megoldást nem tudnak javasolni, csak ilyen korlátolt, befásult látókörrel, hogy ha valamiben benne van az atom szó, akkor az csak rossz lehet... Még jó, hogy nem az ilyenektől függ a világ enerigaellátása...
2014. jún. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 mustafa33 ***** válasza:
Ha már a kérdező felhozta az atomenergiát és a huladékgazdálkodást és te előző, azt hogy a zöldek nem tunak megoldást, gondolom te értesz ezekhezn a dolgokhoz és tudod a megoldást. Kérlek fejtsd ki akkor a megoldást az atomhulladék kérdésére. De ne úgy ahogy azt ma megoldani láttatják. Vagyis nem úgy, hogy százötven évre el tudjuk helyezni biztonságosan, addigra meg mejd fejlődik a tudás és az ükunokáink megoldják felemelt jobb hátsólábbal.
2014. jún. 9. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Radioaktív anyag nem keletkezik pluszba, azt bányásszák, és annyi van belőle a világon amennyit a természet létrehozott. Ha vissza tesszük oda, ahonnan előástuk az tökéletes megoldás, ugyanis lebomlik idővel. Én személy szerint a vízi és szélerőműveket tartom hosszútávú megoldásnak, jelen technológiai helyzetben. (amiket mellesleg foggal-körömmel elleneznek a "zöldek" mert szerintük vagy a halakra, vagy a madarakra veszélyesek, ami nevetséges, de ebbe nem merülök most bele)
2014. jún. 9. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha a Dunántúlt befeded napelemekkel, a Tiszántúlt meg szélturbinákkal, akkor együtt nagyjából annyi energiát szolgáltatnának, mint Paks fog összesen a négy blokkal, ha megépül a tervezett két blokk is. Nem tudom melyik az ésszerűbb, de gyanítom, hogy nem a napelemes megoldás...


Nem beszélve arról, ha sikerül egyszer üzembiztosan gatyába rázni az ITER-t, akkor egy csapásra szükségtelenné válik az összes eddig telepített és jövőben telepítendő napelem és szélerőmű is szerte a világon. Lehet majd leszerelni mindet, beolvasztani és valami értelmesebbet készíteni belőle.

2014. jún. 9. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 mustafa33 ***** válasza:
3-as, szerinted kibányászák, beteszik az erőmőbe, azután mikor megunják, és gondolják ideje lenne másikat tenni bele mert ez már unalmas akkor kiveszik és ugyan olyan állapotban van mint mikor kibányászták és visszateszik a bányába ☺. jaj te gyerek, nóbel díjat fogsz kapni.
2014. jún. 9. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Mustafa33:

Csak annyit jegyeznék meg hogy a negyedik generációs kísérleti erőművek már képesek újrahasznosítani a nukleáris hulladék majdnem 100%-át a maghasadás során:

[link]

[link]


A sötétzöldekben amúgy még azt szeretem, hogy a technológiai fejlődést mint olyat igencsak szelektíven kezelik, vagy épp sehogy se. Ilyenkor kijön az olyan, hogy a félévszázados, amúgy is lecserélendő atomtechnológiát hasonlítják össze a még csak a tervrajzokon létező megújuló energiaforrások hasznosítási hatékonyságával.

Amiből meglepő módon az jön ki, hogy a világnak kötelessége az összes fosszilis/nukleáris erőművet tegnapra bezáratni.


Azonkívül hogy a középiskolai reáltudást sem sikerült többnyire elsajátítani és időnként különösen agresszívak az aktivistái, a szokásos idegesítő felsőbbrendűségi komplexus mellett.

2014. jún. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nekik az újrahasznosítás támogatása se jó, mert az is fogyasztásra ösztönöz, ráadásul meg is nyugtatja az ember lelkiismeretét, mert az újrahasznosítandó hulladékhoz tette. Aztán az újrahasznosított dolgokat is ki kell dobni egy idő után. A hulladéktermelés csökkentése az egyetlen megoldás.

-> Oké, ez eddig így is van. Azonban nem kellene visszamenni az ókorba, annyira visszafogni a fogyasztást, mert akkor a mai népesség nagy része egyszerűen éhenhal. Másrészt, az államok, a kormányok úgyse fogják hagyni, nekik a fogyasztói társadalom az üzlet és az üzlet a legfontosabb.


Tehát adott a létező rossz, miszerint: fogyasztói társadalom, túlfogyasztás, ennek következtében rengeteg hulladék.

Ebből kell kihozni a lehető legkevésbé rosszat, pl. szelektív hulladékgyűjtés.

2014. jún. 9. 11:23
 8/11 anonim ***** válasza:
mustafa33 -te annyira hülyevagy xD Tájékozódj előbb aztán okoskodj! A nagy zöld aktivistáknak is ugyan ekkora 0 a tudásuk.
2014. jún. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ki lehet javítani, de kérlek ne legyetek durvák, ha nagy ökörséget írok!


Szóval tudtommal évekig hűtik a fűtőelemeket, először a pihentetőmedencében (?), ami Pakson a reaktor mellett van, aztán az ideiglenes tárolóban, ott már nem vízzel, hanem levegővel.

Amikor már csökken az aktivitása (itt nem a radioaktivitásra gondolok, hanem mondjuk a hőtermelésre; a szó biztos rossz, amit használok), akkor betonba ágyazzák, majd elviszik lerakóba, ami sugárzást jól szigetelő kőzetbe (pl. gránit) van vájva és betonnal vastagon ki van bélelve.

Ha oda lerakják, olyan, mintha nem is lenne, és ennyi erővel tényleg olyan, mintha ki se bányászták volna.


Remélem inkább a kifejezéseket használom rosszul és elvi hibám nincs.

2014. jún. 9. 14:34
 10/11 anonim ***** válasza:
Pontosan ez a lényeg!! De igazából az a pláne, hogy szerintük az atomerőművek SZENNYEZIK! a környezetet.
2014. jún. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!