Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért mondják sokan, hogy a...

Miért mondják sokan, hogy a természettudományos tanári szakok női szakmák? Egyáltalán miért mondják, hogy csak nőknek való a pedagógia, és csak nekik érik meg tanárnak lenni?

Figyelt kérdés

Azt megfigyeltem, hogy dominálnak a nők a pedagógus szakmában. Vajon ennek mi az oka?

(az oktatás nem dominanciára épül, és az a jó ha mindkét nem képviselve van, közel azonos arányban?)



2014. jún. 10. 17:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerény véleményem szerint azért, amiért több az ápoló, a dajka/óvónő a (nem szakáruházi) eladó: mert emberekkel - ráadásul jelen esetben gyerekekkel - kell foglalkozni.

A nők szociális érzékenysége magas (és ezt stresszes állapotban is képesek ezen a szinten tartani), jól kommunikálnak, jobban kezelik a szociális kapcsolatokat.

2014. jún. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy ezt kitől hallottad, de szerintem oltári nagy butaság, hiszen emlékezz vissza a gimire! Neked csak női tanáraid voltak? Hát nem, gondolkozz el azon, és ezt az előző válaszolónak is mondom, hogy valóban a jó kommunikálóképességük miatt nők az óvónők, de amikor már kemény akár társadalomismereti, akár természettudományi tananyagokat kell tanítani, arra a pályára a férfiak is jók!, ne add fel az álmod, élj annak ami lenni akarsz, sohase mások határozzák meg, hogy ki is vagy valójában, ne feledd azt, hogy ugyan miért is választottad ezt a szakirányzatot! Az már mellékes, hogy a hagyományos nemi szerepről ki mit gondol ( ez persze nem azt jelenti, hogy lehetsz óvónő :) hanem az, hogy te mit cselekedsz.
2014. jún. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

" Nem tudom, hogy ezt kitől hallottad, de szerintem oltári nagy butaság, hiszen emlékezz vissza a gimire! Neked csak női tanáraid voltak?"

A kérdező nem azt mondta, hogy csak azok vannak, hanem a nők dominálnak e szakmán belül.


Hirtelenjében egy 2008-as statisztikát találtam:

[link]

ezen felmérés szerint (122-123. oldal) az általános iskolai tanárok 84,7%-a, az eladók 73,0 %-a, a középiskolai tanárok 68,4 %-a nő.


"ne add fel az álmod, élj annak ami lenni akarsz, sohase mások határozzák meg, hogy ki is vagy valójában, ne feledd azt, hogy ugyan miért is választottad ezt a szakirányzatot!"

A kérdező ezen nem is rágódott, csak a nők oktatáson belüli dominanciájának okára volt kíváncsi.

2014. jún. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
19%
És ha kérdezhetem, teneked miért kell mások hozzászólásait leszólni?, mikor az csak jót akar, szerintem a kérdező azon háborodik fel, hogy azt mondják neki, a természettudományos tanári szakok női szakmák, és azt írták rá hogy ez nem igaz. Nem tudom te kinek képzeled magadat, hogy másokét leszóld!
2014. jún. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
69%

#4


Az előtted lévő válaszoló véletlenül sem "szólt le". Tényeket írt, mint ahogy most én is.


Jobban tennéd, ha visszavennél a hányingertkeltő ultramodern motivációs szövegekből, és inkább csak a tényekre szorítkoznál, vagy a szövegértést gyakorolnád.

EZ leszólás volt. Érzed a különbséget?



A kérdésre válaszolva: nálunk minimális többségben vannak a női tanárok, ha az egész tanári kart vesszük. Ha csak a természettudományokat, akkor pedig minimális férfi többség van.

2014. jún. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"teneked miért kell mások hozzászólásait leszólni?"

Szimpla tényállapítást tettem - miszerint a kérdező a pedagógusi szakma női dominanciáját tapasztalja (ezt alá is támasztottam statisztikai adatokkal), és ennek az okát kérdezte meg; ezen dominanciával kapcsolatban látszólagosan a kérdezőnek nem volt sem együtt- sem ellenérzése - semmilyen hátsó szándék nélkül.


Ebből kifolyólag a kérdező tapasztalatát butának nevezni, a kérdező megállapítását statisztikai adatokkal alátámasztó és a kérdező kérdésének "lelkizős" aspektusát látszólag nem tapasztaló egyént (mármint szerény személyemet) "leszólásnak" titulálni felesleges offtopik "lelkizés", "argumentum ad hominem"-jelleggel bír.


Visszatérve a kérdésre: egy érdekes cikk a témában: [link]

2014. jún. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!