Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha most érettségiztem fizikábó...

Ha most érettségiztem fizikából (közép), ősszel írhatok ingyen emeltet?

Figyelt kérdés
Most fejeztem be a gimit, leérettségiztem mindenből, nem buktam meg, megkaptam a bizonyítványt, de szeretnék több pontot, ősszel tehetek emelt szintű fizika érettségit ingyen? vagy fizetni kell érte? ha igen mennyit? köszi
2014. jún. 30. 10:37
 1/5 anonim ***** válasza:
tudtommal azért már fizetni kell, hogy mennyit azt nem tudom pontosan, olyan 10-20 között
2014. jún. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%
Szintemelő érettségiért úgy tudom nem kell.
2014. jún. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy fizetned kell, ha már van érettségi bizonyítványod, de nem tudok pontos összeget. Olyan 20000 körülit tippelnék.
2014. jún. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, fizetni kell, és 25000 az emelt érettségi idén.


A fizetendő vizsgadíj összege:


Ha a jelentkező vizsgajelentkezését egy kormányhivatalba nyújtja be, a középszintű érettségi vizsgáért az adott évre érvényes kötelező legkisebb munkabér (minimálbér) 15 %-ának megfelelő, ezer forintra kerekített összeget kell fizetnie az Oktatási Hivatal számára (ez az összeg 2014-ben 15.000.- Ft).

Az emelt szintű érettségi vizsgáért minden vizsgadíjra kötelezett jelentkezőnek az adott évre érvényes kötelező legkisebb munkabér (minimálbér) 25 %-ának megfelelő, ezer forintra kerekített összeget kell fizetnie az Oktatási Hivatal számára (ez az összeg 2014-ben 25.000.- Ft).

A vizsgadíj vizsgatárgyanként értendő.


Ha jelentkező a középszintű vizsgajelentkezését egy középiskolába nyújtja be, úgy a középszintű vizsga fent meghatározott vizsgadíját a középiskolába kell befizetni. Emelt szintű vizsgajelentkezés esetén a vizsga díját minden esetben az Oktatási Hivatalnak kell befizetni.


A vizsgadíj befizetése az OH számlájára történhet:


a kormányhivatalokban beszerezhető utalványon;

banki átutalással az alábbiak szerint: Jogosult neve: Oktatási Hivatal, számlaszám: Magyar Államkincstár 10032000-00282637-00000000.


innen másoltam ki:

[link]

2014. jún. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2014. júl. 2. 00:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!