Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért forog a Föld?

Miért forog a Föld?

Figyelt kérdés

Tudom, használjam a Google-t, de én nem feltétlenül egy jól megírt tudományos vagy leegyszerűsített szöveget akarok olvasni, hanem tőletek, saját szavaitokkal megfogalmazva. Csak kíváncsi lettem, hogy miért forog a Föld a tengelye körül? A mágnesességhez van köze?


Köszönöm előre is!


2014. júl. 2. 23:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Nem a mágnesességhez van köze. Azért forog, mert amiből keletkezett az forgott, és még nem volt ideje lelassulni. De egyre lassabban forog.
2014. júl. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
8%

Tudomásom szerint a Föld az olvadt belső részében lévő elektronok spinjéből nyeri a forgási energiáját. A forgása és mágnessége összefüggésben van egymással. A forgása miatt polarizálódik az elektrok nagy része. Ahogy az Einstein–de Haas kísérlet esetében is elfordul a tekercsben lévő vasrúd akkor, amikor a tekercs polarizálja a vasrúd elektronjait. Vagyis az utóbbi esetben is forgási energiát nyer a vasrúd az elektronspinektől.


[link]


A spinek egy irányba állása okozza a Föld mágnességét is és forgását is. A Földet öngerjesztő korongdinamóhoz is hasonlítják.

2014. júl. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
Jól fogalmazott a második: tudomása szerint. Minden ismeretünket másoktól szerezzük. Innentől pedig nagyon ingoványossá válik a helyzet.
2014. júl. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

A második ritka nagy zagyvaságokat hordott össze.


A Föld azért forog, amiért minden más: Mert a forgás végtelenszer valószínűbb, mint a nem forgás.

2014. júl. 3. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nem a mágnesességhez van köze, hanem magának a naprendszernek a kialakulásához. A Nap és a bolygói is egy nagy örvénylő, "porfelhőből" alakultak ki, gondolom eleve forogtak valamennyire ezek a bolygók, de egymásnak is ütköztek például a Hold is így keletkezett és a Föld forgása is részben ebből az ütközésből származik ami egyébként egyre csökken.

2014. júl. 3. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

# 4 "A második ritka nagy zagyvaságokat hordott össze."

A negyedik válaszoló okosabb a Világegyetemet kutató professzoroknál. (Én tőlük tudom amit írtam). De legalább a válaszában bizonyította volna be.

2014. júl. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Wadmalac ***** válasza:
100%

Eressz le egy kád vizet.

A kád víz nem forgott, a lefolyó víz mégis forogni fog.

Ez a csökkenő rádiuszú, eredetileg teljesen "homogén módon kaotikus" közegmozgásoknál törvényszerűen kialakuló helyzet.

Perdületmegmaradás, ugyanaz a tömeg kisebb rádiuszon kénytelen gyorsabban forogni, a kiindulás meg sohasem nulla.


Mielőtt valaki azt mondja, a Föld forgásától forog a víz a lefolyóban, hát nem, az csupán indikálja a forgásirányt.

Az Egyenlítőn is forog a víz a lefolyóban, csak 50-50 %-os eséllyel balra vagy jobbra.

2014. júl. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Wadmalac ***** válasza:
84%

"Ahogy az Einstein–de Haas kísérlet esetében is elfordul a tekercsben lévő vasrúd akkor, amikor a tekercs polarizálja a vasrúd elektronjait. Vagyis az utóbbi esetben is forgási energiát nyer a vasrúd az elektronspinektől."

Egy apró dolog kimaradt, az említett kísérletedben VAN külső energiabevitel, a Föld forgásánál meg nem volt. Csak az az energiabevitel volt, ami a sűrűsödő és ettől ALAPBÓL forgó csillagközi gáz- és porkorong energiájából jött. Akkor meg a forgás már "készen" jött.

Éppen ezért az elektronok polarizált spinje a Föld forgása esetében max. okozat, de semmiképpen sem az ok.

2014. júl. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
40%

"Mielőtt valaki azt mondja, a Föld forgásától forog a víz a lefolyóban, hát nem, az csupán indikálja a forgásirányt.

Az Egyenlítőn is forog a víz a lefolyóban, csak 50-50 %-os eséllyel balra vagy jobbra."


Még csak nem is indikálja. Nem a Föld forgása szabja meg a forgásirányt sem az egyenlítőn, sem máshol, hanem a kád alakja, és hogy hogy öntik bele a vizet.

2014. júl. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Wadmalac ***** válasza:

#9: ideálisan azonso körülmények közt van ilyen hatás, a coriolis-erő folyományaként. Csak tényleg sok más befolyásolhatja erősebben is.

Tudom, hogy a víz forgásirányt sok helyen urban legendnek minősítik, de az urban legenddé minősítésnek is vannak cáfolatai. :)

2014. júl. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!