Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan kell kiszámolni számoló...

Hogyan kell kiszámolni számológéppel valaminek a 4. gyökét?

Figyelt kérdés
Ilyen számológépen van, már mindent megpróbáltam, de nem jött ki... [link]
2010. jan. 10. 18:01
 1/7 anonim ***** válasza:
én úgy szoktam hogy 4 aztán gyök gomb aztán szám és =
2010. jan. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
akkor már nem lehet számot beírni,mert kijön a 2
2010. jan. 10. 18:13
 3/7 czibles ***** válasza:

4-es és a gyök gomb között nyomd meg a kék gombot is. (már ha művelti sorrendes...)

(amugy meg szerintem vegyél 1 másikat mert akiknek ilyesmiük van azok most igy éretségi közeldtével belátják hogy lehet hogy kéne 1 másik gép)

2010. jan. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
100%

Nem kell új gép, csak tudni kéne használni. Kék gomb: 2. funkció, MODE gomb akármilyen gyökre jó, próbáld ki a 16-tal valahogy.

Amúgy valaminek a 4. gyöke az valaminek a 2. gyöke majd ismételten a 2. gyöke, vagyis összesen 2 gombnyomás a négyzetgyökgombon.

2010. jan. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

gyökjel ;256 ;2nd F(kék gomb);osztásjel ;8 ;=(egyenlő)


nem vagyok benne biztos de próbáld ki ha 2 jön ki akkor jó :D

2010. jan. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Vagy 2 ször vonsz belőle négyzetgyököt, vagy a számot az 1/4- edik hatványra emeled. Vagy ha van a gépeden olyan gomb, hogy: x(gyökjel) (x-edik gyök akar lenni ez) akkor azzal. De mondjuk ha 5ödik gyököt akarsz vonni, akkor vagy az 1/5ödik hatvány vagy a harmadik lehetőség.
2010. jan. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Sz1u ***** válasza:

Szerintem a Te gépeden a következő:


Pl.: a 16 4-ik gyöke:


Begépeled: 16, majd a kék gomb, utána a gyökjel, végül a 4-es (esetleg a legvégén az egyenlőségjel)


Remélem használt...

2010. jan. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!