Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A voynich kézirat. Vélemény?

A voynich kézirat. Vélemény?

Figyelt kérdés
Mit tudtok róla?

2014. júl. 31. 19:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Részemről ehhez tartom magam: [link]
2014. júl. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk magyarul még érteném is.
2014. júl. 31. 19:18
 3/8 anonim ***** válasza:
48%

Azt amit mindenki más :D


Baromi érdekes, és lehet, hogy az egész átverés :)

2014. júl. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

> „Mondjuk magyarul még érteném is.”

Magyarul tömören: a rajzoló felvetése szerint a Voynich-kézirat egy fantáziavilág leírása, amiben az emberek szerepjátékot játszottak. Olyasmi, mint egy M.A.G.U.S. törvénykönyv: [link] (Oké, a M.A.G.U.S könyvek pont nem egy kitalált nyelven íródtak, de vannak olyan szerepjátékok is.)


Magyarul részletesen

2. kocka: LÁNY: „Ez a Voynich kézirat. Egy könyv, mely állítólag 500 éves, ismeretlen jelekkel írták, valamiféle képes enciklopédia képzeletbeli növényekről és megfejtetlen receptekről.”

3. kocka: LÁNY: „Lehet megtévesztés, egy elveszett nyelv, egy titkos kulcs, földönkívüli szöveg, glossolalia,… – Senki sem tudja.” FIÚ: „Senki? Pedig nyilvánvaló.”

4. kocka: LÁNY: „Nyilvánvaló?! Nyelvészek és kódfejtők évtizedeken keresztül nem jutottak vele semmire!” FIÚ: „Elfelejtik, hogy az emberi természet nem változik.”

5. kocka: FIÚ: „Csak képzeld el, valaki talál egy könyvet a mi időnkből tele listákkal, illusztrációkkal, táblázatokkal és hosszú, száraz leírásokkal nem létező világokról egy kitalált nyelven. Mit találtak?” LÁNY: „Ó, Atyám! Ez nyilvánvaló…”

6. kocka: 500 évvel korábban. FIÚ JÁTÉKOS: „Forsooth! Elfogyasztok egy bátorság elixírt!” KALANDMESTER: „Nono! A törvénykönyv azt mondja, ahhoz farkascsont kell!” LÁNY JÁTÉKOS: „A druidod veszít két pontot!”

Várj! Ez az eredeti Voynich-kézirat? Honnét szerezted? Szeretnéd kipróbálni a Druidok és Dikotüledonokat?

2014. júl. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tetszik nekem a szerepjáték ötlet, a M.A.G.U.S-hoz írott anyagokat olvasni szoktam.

Nekem van egy elborult elméletem a nyelvről. Jelnyelven íródott.

2014. júl. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én azért szívesen belenéznék. Kár, hogy még egy oldalt sem láttam belőle.
2014. aug. 1. 06:41
 7/8 anonim ***** válasza:
Privátban elküldtem :)
2014. aug. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ha vki jelnyelven irta akkor egy zseni lehetett abban a korban .A tudosók a legnagyobb zseniket kizàrtàk mert akkor egyik sem êlt akkor mikor keletkezett a kézirat .Csak hasznàlták ők is meggazdagodtak belőle .
2018. ápr. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!