Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hány kilométert ajánlott...

Talor kérdése:

Hány kilométert ajánlott teljesíteni egy Castrol Magnatec 15w40-es motorolajjal? Milyen tapasztalataitok vannak? (jelenleg 17 000 km-nél járok)

Figyelt kérdés

2014. aug. 11. 18:34
 1/2 anonim válasza:
100%
Nem tapasztalat kérdése. Max 15ezernél le kell cserélni, de inkább 10nél.
2014. aug. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Azt tudnod kell, hogy évente érdemes olajat cserélni, mert olyan folyamatok mennek végbe benne, hogy akár pár ezer km után is elhasználódhat egy év után.


Első körben meg kell nézni, az autódnál mit javasolnak, tehetsz bármilyen jó olajat az autóban, a gyártói ajánlást be kell tartani. Nem tudom milyen autóba teszel 15w40-et, de valószínű ez lesz a szűk keresztmetszet, a fent említett éves olajcserét is nézd meg, jellemzően az autó leírása javasolni szokta.


Öregebb, többet futott motorban (a 15w40 erre utal), ajánlatos az újkori ajánlásnál gyakrabban cserélni, ekkora több szennyeződés lehet a motorban, ami megváltozathatja az olaj kémiai összetételét, ezek sokszor láthatatlanok, de mégis hamarabb öregszik az olaj tőle.


Nagyban függ a használattól is, ha sokat jársz hideg üzemben, akkor 10e km előtt is érdemes cserélni, viszont ha nem használod másra, mint Győr és Brüsszel között ingázol, akkor még a gyártói ajánláson is túl lehetne menni. Persze ne menjél, túl, mert az senki se modnja meg, hogy 10 vagy 10000km amivel többet bír.


Röviden összefoglalva: Az autód gyártójának ajánlását tartsd be, ha rövid utakra jársz vagy öreg vagy sokat futott a motor akkor előbb cseréld.


Azt mondom, hogy ha 10.000 km-ként cserélsz, akkor nem lősz nagyon mellé, azaz nem pazarolsz és nagy kárt sem teszel az autóval. Az, ha egyszer elmentél így 17.000 km-ig az nem tragédia, de ne legyen gyakori, mert akkor károsodhat a motor.


Jó lenne egyébként tudni, hogy diesel vagy benzines, turbós vagy nem. Turbós autóban én gyakrabban cserélnék, a turbó meghálálja.


Gondolom látod, hogy sok feltételes módot használok. Nincsenek konkrét számértékek erre vonatkozólag, ezek tapasztalatok és legendák gyűjteménye, de mindenki a saját kárán tanul vagy azon sem, én sem tudom mi igaz ezekből, sokkal inkább hit kérdése, én azt írtam le ami engem meggyőzött. Sok számomra mérvadó emberrel beszéltem, aki azt mondja maximum 10-15e km-ként cserél függetlenül mindentől. Attól előbb lehet, de később nem.


Persze jogos kérdés a környezetvédelem, és a költséghatékonyság, ugyan olyan rossz korábban lecserélni, mint túl későn, de nem az autódnak, hanem, a környezetnek. Én mégis azt modnom, hogy a 10.000 km-es csere bele kell hogy férjen.

2014. aug. 31. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!