Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mégis lehet gyorsabb valami a...

Stargate fan kérdése:

Mégis lehet gyorsabb valami a fénysebességnél?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogyha 2 elemlámpát egymással ellentétes irányba tartok a két kezemben, akkor ugye mindkettő fénye fénysebességgel távolodik a kezdőponttól, tehát az elemlámpától. Mondjuk, hogy sikerül teljesen egyszerre bekapcsolnom őket. Akkor, ha a bal kezemben lévő lámpa fényének a végére sikerül rögzítenem egy harmadik elemlámpát, bekapcsolom és a kezdőpont felé irányítom a fényét, akkor annak a fénye sosem fogja utólérni a jobb kezemben lévő lámpa fényének a végét. Más szóval, a bal fénnyaláb végéről nézve a jobb fénnyaláb vége a fénysebesség 2x-szeresével fog haladni, ami gyorsabb a fénysebességnél. Pontosan 2 szerese.


Kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is.



2014. aug. 27. 23:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Idődilatáció. A fény sebessége minden innerciarendszerben azonos, vagyis egy fénysebességgel haladó rendszerben is azonos.
2014. aug. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Abban tévedsz, hogy egy fény végére nem tudsz rögzíteni egy tárgyat - vagyis a tárgyad soha nem lesz olyan gyors, mint a fény.

Innen kezdve pedig a 3. lámpád éppen úgy fénysebességűnek fogja látni mindhárom sugarat (a sajátját is), mint az összes többi lámpa.


Időnként megjelenik itt egy-egy ember, aki megpróbálja klasszikus fizikával magyarázni a relativitást... nem fog menni. A tudósoknak se ment annak idején - ezért született meg a relativitáselmélet.

2014. aug. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 t_GaRami_a ***** válasza:
Jól hangzik, de ez nem ilyen egyszerű.
2014. aug. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

igazuk van az előttem szólóknak


Kérdezőnek, erre van egy könnyebben érthető kérdés, ha a fénynél gyorsabb valamit akarsz kérdezni.

Ez a példa persze nem igaz!


Ugye az álló helyzetben levő lámpától fénysebességgel távolodik a fény.

Akkor fogd meg a lámpát és kezd el futni vele, ekkor a lámpa fényének sebessége = fénysebesség + a futásod sebessége.(kötözködés kizárása miatt a lámpából kijövő fény irányába futsz.) Persze nem így van.

2014. aug. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Baromi egyszerű a képlet csak nem vizualizálod.



A leírtak alapján feltételezem hogy minden egyszerre kapcsolódik az indulás pillanatában .


A megoldás az hogy a balra induló zseblámpa fényének legelső fotonja végig ott fog állni melletted így még a testedet sem fogja leelőzni nem hogy a jobb kezedből jobbra világító lámpa első fotonját .Te középen azt fogod látni hogy a balra induló lámpa fénye végtelenül elvörösödik egészen 0 Hz ig azaz állóhullámként viszonyul hozzád a fénye ,eközben a legelső foton ott áll melletted.


Gondolj bele a bal lámpa fénye is 1c vel sugároz ki a lámpából de eközben a lámpa az ellentétes irányba megy 1c vel.


Láthatod hogy ez a két paraméter bőven elég volt megválaszolni a kérdést ,teljesen fölösleges egy harmadik jobb kézből kimenő fény 1c paramétert megadni hisz az irányában és sebességében is megegyezik a balra haladó lámpából a tested felé mutató fényével.


Az ellentétes irányú mozgások közt pedig az idődilatáció miatt nem összeadással kapod meg az eredményt hanem így (a+b)/(1+ab) . Az a b ben c törtben kifejezve írod be a sebességet ,még véletlenül sem km/h ban !


Magyarul két ellentétes irányba haladó 1c közt 1c a különbség de azonos irányba haladók közt 0c ekkor szimplán kivonod a két értéket.

2014. aug. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat. Késő este jutott ez eszembe, tehát gondoltam, hogy lesz benne valami kis hiba. Aki pedig írta, hogy nem lehet 3. lámpát a fény végére tenni, azt tudom. Nem úgy gondoltam, hogy lehetséges legyen ez az elmélet a valóságban. Inkább csak szemléletés képpen írtam. Amúgy érdekes dolgok pattannak ki a fejemből így 14 évesen. :)
2014. aug. 28. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!