Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van ennek a feladatnak megoldá...

Van ennek a feladatnak megoldása? Állítólag igen.

Figyelt kérdés
Van 20 malacom.5 nap alatt le kell vágni mindet.Minden nap le kell vágni közülük legalább 1-et,de minden nap csak páratlan számú állatot lehet levágni.Mi a megoldása?
2014. szept. 1. 21:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
5*páratlan szám=páratlan szám=/=20. Vagyis nem lehetséges a feladatban megadott módon pontosan 5 nap alatt levágni 20 malacot.
2014. szept. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%

Az egyiket többször vágom le.

Vagy levágok mellé egy másik állatot is (pl. egy tehenet)

2014. szept. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%

Az egyiket először felkötöm valahova, aztán levágom onnan és egy másik napon pedig ténylegesen levágom (megölöm).

Így már kijöhet párosra.

2014. szept. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%

Na jó, persze...

MATEMATIKAILAG nincs megoldása. Ha az egyik malacod Jézus Krisztus, akkor persze van.

2014. szept. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Én is úgy gondolom,hogy nincs megoldása.Csak aki nekem mondta ezt a feladatot,ő állitotta,hogy van megoldása,persze nem árulta el azt.
2014. szept. 1. 21:42
 6/7 anonim ***** válasza:

Matematikailag teljesen nyilvánvaló, hogy nincs megoldás.

Ezt nagyon könnyű belátni, ahogy az első válaszoló is írta


Ezért gondoltam valami trükkösebb megoldásra.

2014. szept. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A 2-es megoldása a jó. Azt nem mondja a feladat, hogy csak malacot lehet levágni; "csak páratlan számú állatot lehet levágni".
2014. szept. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!