Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szasztok! Hogy kell megoldani...

AnimeFanGirl13 kérdése:

Szasztok! Hogy kell megoldani egy egyenletet, amelyben szerepelnek hatványok?

Figyelt kérdés
Az alapján,amit a netem találtam;nem sikerült megértenem. Olyanra gondolok,hogy pl. kettő a hatodikon*x=kettő a tizenharmadikon. Akkor itt csak vonjam ki a kettő a hatodikont,és marad x=kettő a hetediken? Segítsetek kérlek ^^

2014. szept. 15. 09:51
 1/3 A kérdező kommentje:
És az olyanban is segítségeteket szeretném kérni,amiben a hatványok alapja NEM AZONOS.Előre is köszi ^^
2014. szept. 15. 09:54
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ez jó oldal


[link]

2014. szept. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 2xSü ***** válasza:

A hatványozás minden tulajdonsága visszavezethető arra, hogy a hatvány nem más, mint szorzat. 6³ = 6*6*6.


Innen mindenféle dolog kikövetkeztethető. Pl.:

a^n * a^m = a^(n+m)

Hiszen n darab a-t szorzunk össze, és ezt még összeszorozzuk m darab a-val is. Így összesen n+m darab a-t fogunk összeszorozni.


Ugyanígy pl 6^3 * 7^5 = 6*6*6*7*7*7*7*7 = 6*7*6*7*6*7 * 7*7 = (6*7)^3 * 7^2 stb…


Lásd még pl.: [link]


Ha mondasz egy konkrét feladatott, megnézzük ott hogy kell számolni, és ami fontosabb, megnézzük, hogy miért úgy kell számolni, ahogy.

2014. szept. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!