Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Összeesküvés elmélet ellenszere?

Összeesküvés elmélet ellenszere?

Figyelt kérdés

Hogyan tudnám végre a családom észhez téríteni, hogy nem léteznek a zsidó gyíkemberek, akik ideparkoltak a Holddal, csakazért, hogy az emberiségre pusztulást és szenvedést hozzanak? (dióhéjban David Icke elméletei: https://www.youtube.com/watch?v=ZG-duWqFNcU ) csak szerintem adták itt a hülye alá a lovat? o.O A fazon nem normális, állítólag még diliházban is volt a tévképzetei miatt. Próbáltam szépen elmagyarázni nekik, hogy márpedig a Hold nem űrállomás, mindannak segítségével, amit az iskolában tanítottak (fizika tanárnak készülök), erre a fejemhez vágták, hogy "én vagyok a hatalom által tökéletesen manipulálható kis csicska, és elhiszem mindazt, amit a tanárok tanítanak (szerintük ők is hüllők)". (Ezek szerint ha én leteszem az MA diplomámat automatikusan hüllővé válok??? XD) A jehova tanúi, akik pedig járnak hozzájuk, analógiában megerősítik őket, azzal, hogy a Sátán van uralmon, s nemsokára itt a világvége.

Én vagyok a házban az egyetlen ateista, s mikor kijelentem, hogy nem léteznek a zsidó hüllőemberek, akkor le vagyok hülye csicskázva, ki vagyok utálva emiatt.

A nevetségessé tétel sajnos nem működik, mivel én vagyok az egyetlen, aki mindezt nem hiszi el az egész családból, a kívülállók véleményére pedig nem adnak ("mert ők is majd akkor döbbennek rá, ha megölik őket is a hüllők").

Ötletet tudna adni valaki, hogy mégis hogyan értessem meg velük, hogy a Hold az nem űrhajó???? (s ez csak egyike annak a blődségeknek, amiket vallanak)



2014. szept. 27. 16:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
ennek van egy neve, mégpedig az hogy pszichózis. sajnos az ilyenekkel nem lehet mit tenni mert ebben a sok kitalált maszlagban szinte bele van építve egy "biztosíték" hogy ne lehessen őket meggyőzni, ez pedig az hogy aki ellenkezik velük az a gonoszhoz tartozik... lehet az lenne a legegészségesebb ha felhagynál a velük való érintkezéssel
2014. szept. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudsz semmit sem csinálni azon kívül, hogy te magad kihúzódsz ezekből a vitákból, mert meggyőzni nem lehet őket sehogy, és legalább te ne bosszantsd magad feleslegesen.
2014. szept. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%
Ebben a stádiumban már semmi sem segít. Reméltem, hogy csak a tipikus zsidóbankáros, chemtrail-es, haarpos hülyeség lesz, de aki ezeket a reptoid dolgokat komolyan elhiszi, azon nem lehet segíteni. Inkább magadat védd meg tőlük valahogy.
2014. szept. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 reptoid tudós 2 ***** válasza:
17%
Hogy érted, hogy nem léteznek?
2014. szept. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
19%

1 Gyíkemberek léteznek ! Azért nem látod őket mert alakváltók


2 david Icke egy zseniális tudós, sosem volt diliházban, max te leszel


3 Ha lerakod a diplomád nem leszel hüllő, én is leraktam és nem vagyok az. Átmossák az agyad, de hüllő nem leszel hacsak nem annak születtél


4 Mond meg a szüleidnek, hogy írjanak az amerikai David Icke honlapon a forumba, ott megtudják hogyan élhetnek egészséges szellemi életet

2014. szept. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%

grat utolsó!

irány a diliház

2014. szept. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Vree ***** válasza:
82%

Menekülj :D


Ha ilyen mértékben csak egyfelé hallja meg a fülük a dolgokat, akkor úgyis mindegy, milyen érvet hozol, pláne ha még a környezetük is adja alájuk a lovat.


Együttérzésem és elismerésem, hogy józan maradtál, és még törődsz is velük.


AZ egyetlen vigasz, amit adhatok, hogy a valóság valahogy azért minden hülyébe beszivárog.

Akármilyen hülyék is az emberek, ha mondjuk azt hinnék, hogy át tudnak menni a falon, olyan pofont kapnának tőle, amikor nekiszaladnak, hogy kénytelenek lennének beismerni.

Volt olyan ismerősöm, aki azért idősebben kigyógyult az ilyesmiből.


Sok sikert kívánok a fizikatanári karrierhez, remélem, összejön. :) jó tanár lenne belőled.


Azért nem ajánlom az érvelést, mert az ilyenek sokszor így gondolkoznak:

1. Minden magyarázat egyenlő

(nem: egyes magyarázatok sokkal utánajártabbak, újra és újra ellenőrzöttebbek, többfajta szemszögből megtámogatottabbak, ellentmondásmentesebbek)

2. Minden magyarázat megcáfolható egyetlen felfedezett hibával (akkor is, ha baromság)

(pl. komment a David Icke videón: "Hogy jöttek vissza a Holdról ha ott nincs légkör és nem túd a meghajtás mibe belekapaszkodni?" ÁÁÁÁÁ (még rakérát se látott soha)

<- de valaki ennyibből képes hinni


Ha valaki a kritikus és szkeptikus gondolkodás alapjaival sincs tisztában, akkor először azokat kellene neki megtanítani, de felnőtt korban ez elég reménytelen.

2014. szept. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Vree ***** válasza:
30%

Esetleg egy tipp:

vegyél nekik asztronómiakönyvet. :D


Nagyon sok jó illusztrált kiadás van, gyönyörű fotókkal.


De lehet, hogy más fizikával kapcsolatos téma, ami illusztrálható és könnyen megismerhető, is megfelelne a célnak.


A valós nagyvilág annyira csodálatos, hogy szerintem aki

félős aggodalom és önelégültség, amit ez a hit nyújt, nem is fogható hozzá.


Ha beléjük lehetne oltani a természet iránti csodálatot valahogy, akkor esetleg felváltaná a fejükben a hibbant megszállottsággal.


Egyébként az emberi társadalom

Ha valahogy el lehetne bennük ültetni bennük ennek a kíváncsiságnak a magját, ki tudja?

2014. szept. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Vree ***** válasza:

(lemaradt:

Egyébként az emberi társadalom is ugyanilyen érdekes, csak azt nem szokás felhozni.

Talán ha érdekelné őket a valós politika (tudom, ez ingoványos talaj), akkor nem az összeesküvős magyarázatot kergetnék.


Kár, hogy erre a magyar média és annak a különbejáratú titok-elméletei kevésbé alkalmasak. :) De az emberi társadalom működése szintúgy csodálatos.

2014. szept. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat! :D

Szerencsére nem lakom velük, mert kolis vagyok, havi 1x 2-3 napot érintkezem velük, így max csak bosszankodok rajtuk néha-néha, valamint nem beszélünk róla. Attól még szeretnek.

Ennek szerintem annak a jelenséghez lehet köze, amikor 30-40 év körül hirtelen mindenki spirituális-ezotérikus-feng-shuis-agykontrollos-stb lesz. (mert ebben a korban vannak)(kb. mint a kapuzárási pánik vagy a szülés utáni depresszió megjelennek egyszercsak.) Van ennek a jelenségnek valami konkrét elnevezése?

2014. szept. 27. 18:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!