Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Igaz, hogy a pszichológusok...

Igaz, hogy a pszichológusok és a pszichiáterek egy idő után "meghülyülnek"?

Figyelt kérdés

2014. okt. 26. 12:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%

Nem lehet általánosítani. Pont a saját szakmájuk segíti őket. Ők is kérhetnek diagnózist másoktól.


Amúgy igaz, hogy a többiek is egy idő után meghülyülnek?

2014. okt. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
79%
Erős lelkület kell hozzá, de valószínűleg aki ezt csinálja, az rendelkezik is ezzel. Egyébként ők maguk is járnak néha kollégákhoz. :)
2014. okt. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
43%
Nem, nem igaz.
2014. okt. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
73%
Nem, egyáltalán nem. Viszont sajnos sokszor választja ezeket a szakmákat volt kezelt, aki nagyon sokat köszönhet egy régi kezelőorvosának, vagy pszichológusának. Belőlük könnyebben előjöhet valami.
2014. okt. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Régóta ismerem az ország egyik legjobbnak mondott pszichiáterét. Nem tudom, hogy ő eleve ilyen volt-e, vagy idővel vált ilyenné, de a kollégáival, ismerőseivel minősíthetetlenül viselkedik. A családját elnyomja, a felesége belebetegedett a kapcsolatukba. Erőszakos, nagyhangú megmondóember, csak az a jó, amit ő talál ki. Meglepő, hogy pont egy pszichiáter viselkedik így.


Távol álljon tőlem az általánosítás, nem hiszem hogy azért lett ő ilyen zizi, mert pszichiáter. Inkább az a furcsa, hogy a személyisége ellenére az lett belőle, nem is rossz.

2014. okt. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
44%
Eleve lököttek!
2014. okt. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%

Általánosságban elmondható, hogy ezt a szakmát olyanok választják, akik a saját pszichés problémájára akarja a megoldást megtalálni, amely probléma többnyire a gyerekkorban leledzik. Később vagy segít önmagán vagy súlyosabbá válik a probléma, hiszen az ember sajátossága, hogy a szálkát nem képes önmagában észrevenni, de másban a dorongot annál inkább. A jelen pszichológiai oktatás téves elméletek alapján folyik, ami nem vezethet a megoldáshoz és csak felületi kezelést ad. Én még nem találkoztam eggyel sem, aki ne szorulna kezelésre, pedig ismerek egy párat.

A legnehezebb az emberi elme megismerése, márpedig amíg csupán tapogatózunk az ismert max. 20%-os agytérképen, addig hathatós megoldás nem lesz. Az igazság odaát van, de az bizonyos, hogy az öregektől kapott tanácsnak sokkal nagyobb a foganatja, ha oda is figyelmeznek rájuk.

2014. okt. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Igen igaz! Azonosulasnak hivjak a jelenseget. Ha ugymond lelkileg gyenge emberekel vagy korbevevve te is azonosulsz veluk ha pedig eros szemelyisegekkel te is eros szemelyiseg leszel. Hasonlit mikor pici gyerek utanozza a szuleit. ezert a novereket 5 evente kb cserelgetni kell pl. Ismerek fonovert aki 30 evet dolgozott zart osztalyon bizony van benne heee ? Az orvosok is idovel cserelodnek atmennek pl masik hasonlo osztalyra aztan vissza. Pl A B C osztaly kulonbozo erossegu lelkibetegsegek.
2014. nov. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
23%
Én úgy vettem észre hogy nem meghülyülnek egy idő után, hanem alapból ez egy áltudomány, ami senkinek nem segít. Eleve nincs benne segítő szándék az irányodban, csak rá akar beszélni hogy gyógyszert írhasson fel ha pszichiáter, ha pszichológus akkor meg arra hogy menjél a pszichiáter kollégájához, aki majd gyógyszert ír neked. Több problémás kisgyerek van a családunkban és egyiknek se segítettek semmit, pedig rengeteg helyre hurcoltuk őket. Hát végülis ez is egy lecke, segíts magadon, illetve csak te, meg a családod akar max segíteni. (sok esetben egyébként még a családod sem :) )
2014. nov. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
87%
Én sok pszichiátert ismerek, lévén, hogy pszichiátrián dolgozom (de nem pszichiáter vagyok). A régi gyakorlati helyemen annó a takarítónő találta meg reggel a főorvos urat, felkötötte magát. A kollégáim közül is nem egy orvos jár terapeutához. Nem "hülyültek meg", csak ők is ugyanolyan emberek, akiknek lehetnek ugyanúgy problémáik.
2014. nov. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!