Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Valóban létezik itt ragadt...

Valóban létezik itt ragadt lélek? Ha igen honnan tudom, hogy az ki?

Figyelt kérdés
Édesapám 1981-ben halt meg,és a mai napig fáj,nem tellik el úgy nap,hogy ne gondoljak rá.Lehet,hogy tényleg itt van még,vagy csak én nem tudtam bele törödni,hogy nincs!!
2010. jan. 26. 10:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Szokott lenni a Pax tv-n az a Nadin, aki ezzel foglalkozik. Szerintem csak jól lenyúl lóvéval, de azért érdemes belepillantani az adásba.
2010. jan. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

Az ilyen TV műsorokat csak kihasználják azt, hogy az emberek szeretnének benne hinni.

Én nem azt mondom, hogy ilyen nem létezik, mert már a régi korokban is foglalkoztak ezzel a kérdéssel. Nem hiszem, hogy csak úgy kitalálták volna. Vannak olyan dolgok, amit nem lehet tudományosan bizonyítani, de attól még létezhetnek.

2010. jan. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ebben a kérdésben biztosat mondani egyelőre nem lehet, mert még nem talátak fel olyan készüléket, ami regisztrálni tudná esetleges szellemek jelenlétét.


Ami azonban a legVALÓSZÍNŰbb, az az, hogy te nem tudtad túltenni magad rajta.


Az, hogy már a legrégebbi korokban is foglalkoztak ezzel a kérdéssel, nem jelent semmit, mert az agy alapvetően már akkor is olyan volt, mint most, és már akkor is ugyanúgy meg tudta tréfálni az embereket, mint most - és már akkor is ugyanolyan nehéz volt elfogadni a halált, mint most.


Az agy egy nagyon komplex, nagyon összetett, nagyon ravasz szerkezet, és ennek következtében messze nem is áll teljes egészében az irányításunk alatt. Az esetek nagy többségében csak azt hisszük, hogy tudatos döntést hozunk, holott az agyunk már döntött, mi meg csak próbáljuk ezt valahogy racionalizálni. Ugyanez a helyzet az érzésekkel, érzelmekkel is - és ha nem tudunk velük mit kezdeni, máris felbukkanhat a "hit", "túlvilág", "szellemek" és más nyalánkságok, holott jó eséllyel egyszerűen egyszerűen csak arról van szó, hogy nem látjuk át, mit is művel a fejünkben az a szürke massza, ami az éntudat tűnékeny illúzióját adja nekünk.

2010. jan. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nagyon reális felfogású vagyok, de szerintem léteznek "szellemek". Csak én ezt úgy fogom fel, hogy a test nem csak az érzékelhető "világban" létezik, hanem van egy másik dimenziós kiterjedése is, amit nem észlelünk.
2010. jan. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Úgy gondolod,hogy nem tudtam feldolgozni 28 éven át?Felnőtt fejjel még mindig hiányzik,és ha rá gondolok sírhatnékom van.HIÁNYZIK!Arra gondolok,hogy milyen lenne az életem ha itt lenne velem.Lehet,hogy ezért akarom elhinni,hogy még itt van velem?Jó lenne ha el múlna afájdalom.
2010. jan. 27. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!