Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a jelentése az "ordas" szónak?

Mi a jelentése az "ordas" szónak?

Figyelt kérdés
2010. jan. 26. 11:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
"Az ordas fekete, barna szőrszálaktól tarkított színt jelent." A neten ez volt...
2010. jan. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Az ordas eredetileg egy színt jelent. Fekete, barna szőrszálakkal tarkított bundára mondják ezt. Így hát az ordas nem csak egy szín, hanem egy jellemvonás is. Azzal nem értek egyet, hogy a farkas valóban ilyen gonosz lenne, de most nem ez a lényeg. Bár, színt előbb jelentett a szó. És, hogy még érdekesebbé (vagy kuszábbá xD) tegyem a dolgokat, elárulom, hogy van egy Ordas nevű település hazánkban, méghozzá Bács-Kiskun megye Kalocsai részén. A monda szerint Ordason sok farkas élt egykor.
2010. jan. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
A fekete-barna farkas az ordas farkas ezek szerint. És jellemvnásból mit jelent? Vagy a két jelentésnek nincs összefüggése?
2010. jan. 26. 12:11
 4/17 anonim ***** válasza:
A szín meg a jellem nem függ össze. Az ordas se egyforma jellemű a szürke se. A kutyafélék egyéniségek.
2010. jan. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

A farkas vagy szürke farkas (Canis lupus) a ragadozók családjába tartozó, kutyaféle állat. Belőle háziasították a kutyát (Canis familiaris).


Tágabb értelemben farkasnak neveznek a kutyafélék (Canidae) családján belül több más fajt is: ezek a prérifarkas (Canis latrans), a vörös farkas vagy rőt farkas (Canis rufus) és a sörényes farkas (Chrysocyon brachyurus).


Az ordas egy színmutáció. Erőltetetten olyan értelmet próbálnak adni neki mintha vadabb gonoszabb lenne de ez nem igaz, a kutyafélék nagyon logikus lények. Sok tévhit kering róluk.

2010. jan. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
12%
van egy ilyen nevü település is.
2010. jan. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
2010. jan. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó hozzászóló! Mielőtt válaszolsz a többiek válaszát is el kellene ám olvasni...
2010. jan. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Bocsánat, h ilyet kérdezek, de akkor az ordas kurv@ szóösszetételben mit jelent ez a szó?
2010. jan. 26. 15:27
 10/17 anonim ***** válasza:

15: 22 nem értem mi a baj. elolvastam a többieket.

nem irtak hülyeséget,

de szerintem én sem.

a kérdés nem annyira egyértelmű hogy a válaszom rossz lenne.

2010. jan. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!