Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tényleg megtanulhatunk angolul...

Tényleg megtanulhatunk angolul ha angol filmeket nézünk?

Figyelt kérdés
Tehát semmi felirat.... Minimális angol tudással nekiülök angol filmeket nézni, van esélyem megtanulni rendesen, beszédszinten?
2015. jan. 7. 13:30
 1/10 anonim ***** válasza:

Egész kis koromban csak angol rajzfilmeket néztem. 12 évig tanultam angolul. S most bemutatkozni sem tudok rendesen.

Egy ismerősöm ha nagyjából megtanulja egy nyelvre a hangzás szabályokat akkor, azon a nyelven halott szöveget simán leírja kisebb hibákkal.


Röviden: emberfüggő.

2015. jan. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

ha hónapokon keresztül beszél hozzád egy angol ember és lövésed sincs mit neszél megfogod érteni? NEM!


ha a magyar feliratot ráteszed úgy ér valamit, madj később lecseréled angol feliratra.

2015. jan. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Hát nem hinném!

Középfok környékén viszont angolul angol felirattal, vagy felirat nélkül angolul, netán japánul+angol felirattal szinten lehet tartani valamennyire a nyelvtudást, sőt talán fejlődik is pl a szövegértés.


Nehézségi szintek:

angol hang+magyar felirat,

angol hang+angol felirat,

angol hang+nuku felirat.


Nagyon jó dolog és hasznos angolul nézni filmeket, de önmagában édeskevés. Ha középfoknál jóval kevesebbet tudsz, akkor szimplán nem fogod érteni és kész...

2015. jan. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem az angol hang+ angol felirat jött be legjobban. Kiejtést jól lehet vele tanulni de 0-ról nem hiszem, hogy eredményre vezetne a dolog. Persze lehetnek csodák de ritka mint a fehér velociraptor.
2015. jan. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
és azt hogy csináljam hogy ott legyen az angol felirat a filmen? köszi a válaszokat :D
2015. jan. 7. 14:02
 6/10 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva az én angolom nem sokat fejlődött az angol feliratos filmektől, hallás alapján pedig nehezemre esik megérteni, hogy mit mondanak. Szóval csak hallás alapján, felirattal nézni filmeket valószínűleg hasznos, csak ahhoz már eleve kell egyfajta tudás.
2015. jan. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Gyerekkoromban imadtam a Star Trek-et, a 80as evek vegen a TNG-t a Sky Channel-en adtak, ott neztem. Amikor kezdtem egy arva kukkot nem ertettem az egeszbol, egy ev mulva mar jol tudtam kovetni a sztorit.


Aztan ott abbahagytak, elkezdte valamelyik nemet csatorna, talan a Sat 1. Ott ugyanez jatszodott le, egy ev mulva nemetul is tudtam kovetni az esememenyeket.


A szovegertesnel mukodhet, de ettol meg nem fogsz tudni pl. beszelni, mert az egy masik keszseg.

2015. jan. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Wadmalac ***** válasza:
Én kábé így tanultam meg németül, csak hozzá tartozott pár évig nyaranta folyamatos élőbeszéd is.
2015. jan. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"és azt hogy csináljam hogy ott legyen az angol felirat a filmen?"


Mármint technikailag? Attól függ, hogy TV-ről, DVD-ről vagy számítógépről beszélünk. Digitális TV adásoknál elvileg van választható nyelv és felirat, de nekem analóg kábeltévém van, szóval ezt nem tudom pontosan. DVD-nél a kezdő menüben, vagy a lejátszó saját beállításai között tudsz feliratot választan, már ha az rajta van a lemezen. Számítógépen pedig vagy kiválasztod a lejátszó progi (pl. VLC player) menüjében a filmen lévő megfelelő feliratot, vagy ha nincs felirata, akkor neten kereshetsz hozzá felirat fájlt, és simán megnyitod a film mellé.

2015. jan. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
...Ja, és azt javaslom, hogy animációs filmeket nézz, mert ott a hangot stúdióban veszik fel és sokkal jobban artikulálnak a színészek. (Pl. Madagaszkár és hasonlók.)
2015. jan. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!