Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mágneses indukcióval mekkora...

Borgan kérdése:

Mágneses indukcióval mekkora feszültséget lehet előállítani?

Figyelt kérdés
Gondolom nagyon sok mindentől függ(mágnes/darab,tekercsszám.stb) Nem tudom valaki tudna e linket küldeni a mágneses indukciós áramelőállításának kisérletével kapcsolatban. Amúgy van, lehet benne lehetőség?
2015. jan. 7. 20:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát, jelenleg elektromos áramot mágneses indukcióval állítunk elő, szóval igen, van benne lehetőség :)
2015. jan. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Akkor, ezek szerint, ha van egy tuti tervem,"free energy" dologban akkor Én is "eltünök" mind a többi free energy feltaláló. :-(
2015. jan. 7. 20:42
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Eléggé esélyes - de írd le a tuti terved, és megmondjuk, hol rontottad el :)
2015. jan. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Elektromos indukcióval bármekkora feszültség előállítható. Ez közvetlenül látható az egyik Maxwell-egyenletből.
2015. jan. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Sajnos a többi sem tűnt el, itt rontják a levegőt - de szerencsére már az ezotérián.

Téged az igazság érdekel, vagy a szép mesék az ingyen energiáról? Mert pár hónapja megy már egy ilyen fórum, ott már mindent leírtak erről.

2015. jan. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igazából, elkanyarodtam. Nem az emberek érdekelnek, hanem a mágneses indukciós kisérletekkel kapcsolatos linkek érdekelnének. Pl. Milyen mágnessel, milyen ,mekkora feszültségetlehet generálni. Van egy reményteljes ötletem, de nem szertném magam felesleges költségebe verni magam. Esetleg ha valki tudna ezzel kapcsolatos linkeket küldeni azt megköszönném.
2015. jan. 8. 07:36
 7/12 anonim ***** válasza:

Az indukált feszültség két dologtól függ. 1. mekkora a fluxusváltozás, ami a vezetőhurkot körülveszi,

2. hány menetes hurokkal (tekercs) veszed körül azt a térrészt, ahol a fluxusváltozás történik.


Óvatosan megjegyzem, hogy a feszültség önmagában nem sokat ér...

2015. jan. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ez egy jó kis összefoglaló szerintem. Középtájon szerepel is, amit én mondtam...


[link]

2015. jan. 8. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Értem, hogy nem sokat ér. Sokan hangsúlyozzák, hogy ez csak egy feszültség. De ot vannak azok a dolgok mimt pl dinamó, pár generátor... ami mégiscsak ebből a feszültségből szolgál minket. Mem? Vagy csak Én láto ezt így.
2015. jan. 8. 12:01
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Pfúúúú Kérdező. Nagyon sok ismeret hiányzik még, nem bántani akarlak.


Nézzünk egy egyszerű példát: a mágnest mozgatod a tekercs közelében.

Feszültség indukálódik a tekercsben, oké.

Ezzel eddig semmire nem mentünk.

Most fogyasztót kötünk a tekercsre. Áram kezd el folyni. Feszültség is van áram is van, teljesítmény is van.

Na ez már valami, ugye! Na igen, csakhogy mihelyst TERHELNI kezdjük a tekercset, az azonnal csökkenteni igyekszik a fluxusváltozást... Magyarul, FÉKEZI a mágnest...


Nem fogod kitalálni! Pont annyira fékezi a fulxusváltozást, amekkora teljesítményt levettünk róla, sőt jobban, mert veszteségek is vannak.


Magyarul, ha egy generátort terheletlenül hajtunk, akkor megjelenik a feszkó és csak a csapágy súrlódását kell legyőzni kb., mihelyst terheljük, megjelenik az áram is és teljesítmény is és jobban fog bennünket fékezni a generátor, mint amekkora teljesítményt a kapcsairól levehetünk...

2015. jan. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!