Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Elég rossz tanuló vagyok. Van...

Elég rossz tanuló vagyok. Van valami technikája annak, hogy jobban megmaradjon az anyag a fejemben?

Figyelt kérdés
Sajnos, nagyjából semmilyen ötletem sincs ,hogy kéne tanuljak,mert nem marad meg kb.a fejemben semmi. Próbáltam jegyzetelni,de majd elaludtam közben.Én mondjuk azt sem tartom előnyösnek, ha valaki bemagolja az anyagot. Ti hogy szoktatok tanulni? Nem tudtok valami jó technikát?

2015. febr. 6. 20:09
 1/5 anonim válasza:
A tananyag jellegétől függ, van, ami így is, úgy is magolós, meg van, amit meg kell érteni. Azt próbáltad már, hogy felveszed, és visszahallgatod? Én államvizsgára így készültem, volt akkor egy jó felolvasóprogram, amibe begépeltem, és átalakította hangfájllá a program, elég jól tudott magyarul is. Korábban az is segített, ha puskát írtam, persze kézzel, mire dolgozatra, vizsgára került sor, már nem kellett, mert míg gyártottam ezeket a fecniket, rögzült a tananyag.
2015. febr. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Először átnézem az anyagot teljes egészében, ami azt jelenti, hogy FIGYELMESEN végigolvasom és megpróbálok figyelni az összefüggésekre. Ha megvan az anyag váza, akkor meg a jól elhatárolható részeket külön-külön megtanulom alaposan. Ez az egyetlen járható út szerintem.
2015. febr. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

AZ a tagoltságától is függ.


Például, ha törikönyvből tanulsz, általában a fontosabb dolgokat különszedik alcímekkel. Mindig csak egy részt olvass el, próbáld meg magadnak visszamondani a lényeget, olvasd el újra, mondd el újra a lényeget, és ha még mindig nem biztos, akkor harmadjára is. Ezután írj címszavas vázlatot, és ha mindegyik bekezdéssel végeztél, akkor próbáld meg magadnak elmondani csak a címszavakra pillantva az anyagot.


Egyébként, érdemes memória- és logikai játékokat játszani, ugyanis ezek fejlesztik a tanuláshoz szükséges készségeket.

2015. febr. 7. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Amikor nekem sokat kellett magolnom, a legjobban az a technika vált be, amikor miután többször figyelmesen elolvastam az anyagot, megpróbáltam leírni, utána leellenőriztem, amit írtam, erős pirossal kijavítottam a hibákat, hogy ott villogjon. Utána új oldalra lapoztam, megint leírtam, ellenőriztem stb. amíg nem ment.

Egyébként meg próbáld meg minél jobban megérteni az anyagot, és átlátni az összefüggéseket, hogy minél kevesebbet kelljen magolni, és minél több legyen az értelmes tanulás. Sok minden van, amin ha elgondolkodik az ember, megérti a logikáját, és az sokat segít a tanulásban.

2015. febr. 8. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Anno, mikor verset tanultam iskolában, apám elmutogatta a szöveget, mint az Activity játékban. Nekem sose ment, hogy elolvasom, leírom, egyszer, többször, és tudom. Vagy megértettem egyből, vagy elképzeltem, vagy sokszor visszahallgattam, esetleg kötöttem valamihez (pl. egy regényhez), nem tudok "magolni". Puskát is már úgy gyártottam, hogy csak a leglényegesebb kulcsszavakat írtam le, amihez megvoltak az összefüggések, csak nehezebben jegyeztem meg. Sokszor ment tanulás közben nálam valami háttérzaj, tévé, zene, így az agyam ahhoz is kötötte a tanulnivalót, és sokszor már azt is tudtam, hogy mit tanultam, amikor épp az a zene ment vagy az a rész egy filmsorozatból, illetve fordítva. Így könnyebben jegyzek meg dolgokat, mint teljes csendben.

Amikor Dante Isteni színjátékából a Pokol kapujának feliratát kellett megtanulnunk, kiragasztottam a szöveget a WC ajtónk belső oldalára, így ahányszor bent jártam, mindig a szemem előtt volt. :-)

2015. febr. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!