Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi van azzal a fénykardal...

Mi van azzal a fénykardal amit állítólag elkezdett a Harward és az MIT?

Figyelt kérdés
2015. febr. 7. 19:49
 1/6 Arobi ***** válasza:

Valami rövid hirt olvastam róla par hónapja. Bár engem is érdekel,de nem emlékszem szó szerint.

Mielőtt leírnám,egy kérdés : El tudod képzeni mit nem adnának.egy ilyenért ? És nem a rajongókra gondolok. Hanem a fekete oldalra.


Azt olvastam,hogy kisérletek folynak,de gond van a lézerrel,mert a kézi hordozható vátozathoz nincs megfelelő akkumlátor féle. Mert ez nem elektromos áram,amit akkuval lehet tárolni. Helyhez kötötten létezik. Vagyis vezetékes fénykard van. De ez eddig is volt orvosi alkalmazásban. Nekem a nyelvemnél "vezetékes fénykarddal",lézerrel műtött a Doki az Uzsoki Kórházban,amin még a kitolható vágó sugár méret is állítható volt. Persze biztos nem 1 m-re de ez már csupán .

technikai kérdés. Tehát már 'régóta' van,vezetékes,és működik. A mobillal van gond. Mint a telefonnál. Valamikor el se tudták képzelni hogy vezeték nélküli telefon. És vezető nélküli autó,már ez is van,akárcsak a légdeszka,a repüllő autó,az önbefűző cipő. És az ion meghajtású űrhajó. Hallottál róla ? Az eddigi 6 év helyett, 3 hónap alatt mehet a Marsra !

Ha így megy a világ,itt tényleg szuper világ lesz,és 200-300 év múlva a Star Wars,és a Star Trek valósággá válik. A földi része biztosan. A többi attól függ,hogy találunk-e idegen lényeket,főleg értelmeseket ?

Tudom mit érzel most,amit én. Csalódást,hogy akkor mi nem élhetünk. De gondolj bele,hogy milyen szerencsések vagyunk,hogy most élhetünk ! Mit szólnánk pl. ezer évvel ezelőtt ? Vagy 300-al,stb........ Ez van,ezt kaptuk.Csodaszép a jelen,a többi csodát pedig hozzá álmodjuk !


Szia Rb

2015. febr. 11. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Arobi ***** válasza:

Ó még egy ! Elfelejtettem említeni,hogy Ausztrál tudósok pár hónapja bejelentették,hogy felfedezték a vonósugarat,ami a Halálcsillagba behúzta a Lázadó űrhajókat ! Amikor olvastam,meg kellett fogódznom,majd elszédültem ! Aztán irja tovább,hogy jelenleg gyufás skatulya méretű tárgyakat tudnak vele mozgatni,de ez csupán technikai kérdés,és pár év múlva már tonnákat fognak ! Ez is valóra vált ! ! És a 'legfinomabb'hogy gondolsz mágneses vonzásra,gravitációs tömegvonzásra,még őrült feltételezéssel antianyag felhasználására is,és mi van ? Mivel érték el ? Hát nem akartam elhinni ! LÉZERREL ! Egy bizonyos fajtával,amivel vonzani,mozgatni lehet. Hihetetlen ! Neeem ?


Úgyhogy én szivrepesve várom a csodákat,amik valóra válnak. Előbb utóbb mi is használhatjuk majd,persze elsők a gazdagok,mert ők már most használják a meglévő csodákat,csak nem hivalkodnak vele,ez nem szokásuk. Pl,háztartási robotok,robotporszivó,android emberszabású házi robot,protokoll robot 27 nyelven kommunikál,stb. Amit már széles körben árulnak : Drónok, 3 D nyomtatók, Robotporszivó, Repülő autó. Jön idén ősszel az önbefűző cipő,a légdeszk,ez még csak fém fölött elektromágnesesen,de ez is technikai kérdés csupán. Kísérleteznek a repülő robogóval,képet is láttam róla,hasonló elvű mint a drón,kissé esetlen,kissé nagy még,de ez is CSAK technikai kérdés ....


Valami fenomenális szuper dolgok lesznek mire megvénülünk ! !

2015. febr. 11. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

én most sokkal okosabb lettem a kommentedtől és köszi

LÉZERREL tömegvonzás, az szép :)

2015. febr. 11. 18:32
 4/6 anonim ***** válasza:
2015. febr. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Arobi ***** válasza:

Ó de kedves vagy ! Ezért halad öles léptekkel előre a világ,mert őszintén ki birjuk mondani,irigység és riválizálás nélkül az igaz szókat,s belülől jön ki az igazi csoda. Ez visz előre bennünket,és a világot. S ami az egészben 'szép' ? Hát az, hogy amiket kimondunk.,megosztunk,az nem is egyszemélyi,hanem közös tudás. Az embereknek,az emberiségnek ez a Net óriási 'evolúciós' ugrás, mert koncentrálja.a tudást, köztük a "közös tudatot", ami a legfontosabb .... Szerinted ?

Szia Rb/Robio

2015. febr. 12. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Arobi ***** válasza:

...Lézerrel ....igen....amikor olvastam,azt hittem zavarodtam,és a képzeletem játszik velem,de elolvastam,újra és újra,és ez volt írva ! Hiába,mi csak 'fogyasztók vagyunk,ők a tudósok ! Hogy fénnyel vonzani lehessen ? ? Ezért nem lehet kizárni semminek a megvalósítási esélyeit. Mert hát pl. Bell mit szeretett volna? A siketeknek egy készüléket,hogy tudjanak kommunikálni. S mit fedezett fel ? A hallóknak a "tovább-messze halló" készüléket,mert legelőször így emlegették . A siketeknek pedig még ma sincs hatásos segítség,csak a jó öreg jelbeszéd. De mi már tudjuk,hogy nekik az agy bioelektromos hullámainak a fölerősítése,és továbbitása hozza el a csodát. És közben megteremti a "mesterséges" gondolatátadást. E kutatások folynak már vagy tiz éve,de ez nehéz dió lehet,mert ennél nagyobb kókuszokat hamarabb szoktak feltörni. De ez is CSAK technikai kérdés csupán,plusz még pár év. Ez a Világ : Csoda Világ ! És egyre inkább az lesz.


Na jó,most ennyi, heló Rb

2015. febr. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!