Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tegyük fel hogy van egy 10 m2...

Tegyük fel hogy van egy 10 m2 területű mágnes lapom a földön, ha erre ráhelyezek egy azonos polaritású mágneslapot akkor azok taszítják egymást, és akkor ha a cipőm talpára ragasztom akkor engem nem tudna megtartani és lebegtetni? :D

Figyelt kérdés
Hogyan lehetne lebegni mágnesekkel vagy valamilyen nagyobb tárgyat lebegtetni?

#lap #mágnes #lebegni #polaritású
2015. febr. 7. 21:29
 1/4 anonim válasza:

Ha eléggé nagy mágneseket szerzel, akkor megcsinálhatod. Némi gyakorlás után talán már el se fogsz taknyolni.

Persze inkább elektromágnessel kellene próbálkozni, mert még neodímiumból is elég nagy kell, hogy megtartson egy embert.

2015. febr. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A mágnesek azonos pólusainak a taszító ereje csak egy azok közül az erők közül, amit egy ilyen kísérletnél figyelembe kell venni.

Azon kívül még sok erőhatás éri a mágneslapot, s ha oldalról nincsen stabilizálva, elcsúsznak egymáson, kibillen a stabil helyezésből (megváltozott súlypont, gravitációs erő, stb)

2015. febr. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Utána olcastam a kérdés után és olyan találtam hogy "pörögniük kell" ha jól emlékszem meg hogy ez nem lehetséges állandmágnesekkel csak elektromágnesekkel. De szerintem ha van egyensúly érzéke az embernek akkor sikerülhet. :)
2015. febr. 7. 22:56
 4/4 anonim ***** válasza:

Amúgy ez a maglev technológia, ezt használják a vonatok esetében, amíg pont így lebegnek a sín felett :)


[link]

2015. febr. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!