Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » 2x2 minden számrendszerben...

2x2 minden számrendszerben egyenlő 4-gyel?

Figyelt kérdés
Lehet rosszul fogalmaztam, de konkrétan arra vagyok kíváncsi, hogy elméletileg (!)létezhetnek-e olyan esetek, amikor 2x2 nem egyenlő 4-gyel.

2015. márc. 3. 05:26
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
58%

Kettes számrendszerben értelmetlen kérdés;

hármas számrendszerben: 2×2 = 11 (3+1)

négyes számrendszerben: 2×2 = 10 (4+0).

Négyesnél magasabb alapú számrendszernél mindegyikben = 4.

2015. márc. 3. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 Wadmalac ***** válasza:
84%

Értem, merre kapisgálsz. És nem számrendszerre gondolsz, hanem aritmetikaira.

Most számrendszertől függetlenül, a leírt számok által képviselt értéket nézve, a 2X2=4 minden olyan rendszerben igaz, ahol az alap axióma szerint 1+1=2.

Mert LEHET olyan rendszert létrehozni, ahol az 1+1 nem egyenlő 2-vel és ott a 2X2-re is más eredményt kapsz.

Az megint már kérdés, hogy az az aritmetikai rendszer konzisztens lesz-e.

2015. márc. 3. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:

Szerintem kettesben is, ha valóban számrendszerről van szó.

10 * 10 = 100

2015. márc. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
87%

Maguk a mennyiségek számrendszertől függetlenek. Ha leteszek az asztalra két almát, az minden számrendszerben ugyanaz a két alma lesz. Ha megint leteszek két almát, az négy lesz, akkor is, ha a ezeket a számokat ki sem mondjuk.

A számrendszer csak egy ábrázolási módja a mennyiségeknek. De maguk a mennyiségek az ábrázolásuktól függetlenek.

2015. márc. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
92%
Igen, az értéke mindig 4 lesz. Legfeljebb a számalak nem 4 (lásd fentebb, kettes számrendszerben 100).
2015. márc. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.


2-es. Igen-igen. Pontosan erre gondoltam.

Azon töprengek, hogy ez a valóságba miként ültethető át.


Tehát ha azt mondom a zöldségesnek, hogy adjon 2 álmát, akkor az két alma, akárhogy is nézem, nem?


Kivéve akkor ha (nem a színükre célzok) két ilyen almát ad nekem: [link]


Ez már egy elvontabb kérdés, de akkor a kép alapján 1+1 almát kaptam?

2015. márc. 3. 08:24
 7/31 anonim ***** válasza:

A képen két alma van. Mennyiségeket különböző tulajdonságokhoz rendelhetünk. Az egyik alaptulajdonság a "darab", mint mértékegység nélküli mennyiség. Az almák mérete már egy más mennyiség. Tehát első körben meg kell egyezni, mit nevezünk egynek, utána a többi tulajdonságuk lényegtelen, matematikai szempontból.

Például kérhetsz egy cseresznyét és egy dinnyét is, az két gyümölcs lesz. Ha megint ugyanezt kéred, akkor négy.

2015. márc. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

"Mert LEHET olyan rendszert létrehozni, ahol az 1+1 nem egyenlő 2-vel"


Ezt nem értem. Kifejtenéd?

2015. márc. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

7-es


Nem tudom, én 0,4 + 1 almát látok a képen, amit egyezményesen ugyan 2 almának hívnak - amennyiben 1=alma -, de valóságban azért nem örülnénk, ha ezt adná a zöldséges.


Hú, már fáj a fejem a gondolkodástól.


Tehát akkor mindig kell egy EGYEZMÉNYES mennyiség?

Az egy az mindaddig csak egy elméleti,tartalom nélküli, absztrakt dolog, amíg nem rendelünk hozzá valamit, nem?


Arra célzok, hogy nem mindegy, hogy 1 = gyümölcs, vagy 1 = gyümölcs - cseresznye.

2015. márc. 3. 09:00
 10/31 anonim ***** válasza:

"Nem tudom, én 0,4 + 1 almát látok a képen,"


Te ennyit látsz. Én meg 2,5 + 1 almát látok a képen. Nos, melyikünknek van igaza?

Másrészt, ha elveszed a nagyobbikat, és megmutatod a kisebbiket egy másik embernek, aki nem látta a két almát együtt, akkor mind azt fogja mondani, hogy egy almát tartasz a tenyeredben. De ugyanezt fogod tapasztalni akkor is, ha a nagyobbikat mutatod meg.


A képen egyébként két alma van, csak az egyik kisebb, mert más fajta, vagy nem annyira érett, vagy nem kapott elég vizet (pl. aszályos volt a nyár). De ettől még mind a kettő egy darab alma lesz. Ha a zöldségesnél ilyen almát adnak, akkor nem kell ott vásárolnod, majd megveszi más. Vagy nem, és akkor viszi a zöldséges a disznóknak, ők majd nagy élvezettel csámcsognak rajta és ropogtatják el.

2015. márc. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!