Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Segítség nagyon fontos (? )

Segítség nagyon fontos (? )

Figyelt kérdés
Sziasztok :).8.-os vagyok,és most kezdtünk 1új anyagot.Házi is van belőle,de én nem tudom megoldani(bárki mondhatja hogy nem áltam neki,de őszintén mondom nekiálltam).Íme a feladat:Egy háromjegyű szám középső számjegye a legkisebb pozitív egész szàm.A szàzasok és egyesek helyén álló számjegyek aránya 1:2.Ha a százasok és egyesek helyén àlló számjegyet felcseréljük az eredeti szám kétszeresénél 19-cel kisebb számot kapunk.Melyik ez a háromjegyű szám!(aki válaszol erre a kérdésre,legyen szives leírni lépésről,lépésre hogy hogy jött ki.)

2015. márc. 10. 16:01
 1/4 Hengerelőhereverem ***** válasza:

abc lesz a 3jegyű szám. Ebből b=1, mert ez a legkisebb pozitív egész szám. , tehát tudjuk, hogy a1c alakú a számunk.

a/c=1/2, tehát az egyenletet megoldva: 2a=c

Akkor most leírjuk a lehetséges számokat:

a: 1, 2, 3, 4

b: 2, 4, 6, 8

a szövegből az is kiderül, hogy a1c=c1a*2-19, tehát a1c+19=c1a*2

Innentől meg kipróbálod a 4 lehetséges számot és az egyik lesz az.

2015. márc. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Hengerelőhereverem ***** válasza:
bocsánat a számok felsorolásánál nem b= 2, 4...hanem c= ugyanezekkel.
2015. márc. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Amit az előző válaszíró írt az tökéletes, de lehet másféleképpen is. Egyszerűen egy egyenletet írsz fel a helyiértékek alapján.


2(100x+10+2x)-19=2x100+10+x


Ezt szerintem már könnyedén megtudod oldani!

2015. márc. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Hengerelőhereverem ***** válasza:
Állat ez az utolsó megoldás és sokkal célravezetőbb, mint az enyém, csak most számelméletes megoldással próbálkoztam.
2015. márc. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!