Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hányszoros mikroszkópot...

Hányszoros mikroszkópot vegyek ha a folyadékok alkotóit akarom vizsgálni?

Figyelt kérdés

Pl: vér összetételét akarom mikroszkóppal megvizsgálni.

Növényi nedveket akarok mikroszkóppal látni.



2015. ápr. 29. 16:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Vér vizsgálatára a bevált módszerhez egy 10X, 40X, 100X nagyítású mikroszkópot használnak. Tehát a mikroszkópon van mind a 3 objektív, már 40X-es nagyításban is látható tud lenni, de 100X-os nagyítással lehet igazán megvizsgálni. Viszont ahhoz, hogy láss bármit is előtte kenetet kell készíteni, és festeni kell a kenetet. Illetve a 100X-os nagyítású az egy olaj immerziós objektív.

Növényi nedveket még nem nézegettem mikroszkóp alatt.

2015. ápr. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

300x a minimum, ha a vér, növényi nedvek szilárd alkotóit, nagyobb kolloid szemcséit akarod vizsgálni. Ha a kisebbeket, akkor 600x-900x az alkalmas. Ha a molekulákat is, akkor nem árt körülnézned az elektronmikroszkóp-piacon, de számíts rá, hogy sokmilliós nagyságrendben lesznek ezek az eszközök (ha lesznek egyáltalán). De egy ilyennel már az alkohol, a víz, a benzin, a kénsav vagy ilyesmik egyes molekuláit is el tudod különíteni egymástól.


Gyakorlatilag azon múlik a dolog, hogy mit értesz folyadék alatt.

2015. ápr. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

800x os nem kevés egy kicsit?

Néztem amit venni akartam és 800-al semmit nem mutatott a video!

2015. ápr. 29. 20:38
 4/4 A kérdező kommentje:
2000x tuti tudná amit akarnék csak a 800x volna pénzem!
2015. ápr. 29. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!