Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Akkor most hány kontinens...

Akkor most hány kontinens van,6 vagy 7?

Figyelt kérdés
Ázsia, Európa, Amerika, Ausztrália, Afrika, Óceánia, de az Északi-sarkvidék egy kontinensnek számít? És ha igen/nem, akkor a Déli ahol még szárazföld is van miért nem kontinens? Mi van óceániában? Nem lenne logikusabb Eurázsiának nevezni eu-t és ázsiát, ha egy földrész az csak 2 külön névvel?

2015. jún. 4. 20:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ki hogy számolja…


Amúgy én az Északi-sarkot és Óceániát én semmiképpen nem venném kontinensnek.


Az Antarktiszt viszont szerintem illik annak venni (bár néhányan szeretik kihagyni, mert ott nem élnek emberek, vagy nem tudom, miért…)


Az Európa és Ázsia mennyire tartozik össze, hozzájuk tartozik-e esetleg Afrikai is, Amerika kettőnek számít vagy egynek… kérdéseket pedig meghagyom nálam okosabb geológusoknak, ezek ügyében én nem merek határozott állást foglalni (különösen, hogy nem vagyok geológus).


[link]

2015. jún. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Jó nagy kavarodás van a fejedben. Óceánia és az Északi-sarkvidék semmiképpen sem kontinensek.

"a Déli ahol még szárazföld is van" az rendes nevén Antarktisz, és kontinensnek számít.

6 vagy 7? Erről megoszlanak a vélemények a két Amerika miatt (ami egy?)

2015. jún. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Pedig nekem azt mondták :D Egy világ tört össze bennem. De furcsa is volt, mondom milyen már hogy pár szigetcsoport különálló kontinenst alkot, nem lehet, főleg az É-i sark ahol nincs is szárazföld. De szerintem Amerika elmehet egynek, mint ahogy Eurázsia is, de ez csak az én álláspontom :).
2015. jún. 4. 21:10
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy milyen szempontokat veszel figyelembe.

pl.


1,"ránézésre" hogy függnek össze a szárazföldek

2,lemeztektonikailag, röviden a földkéreg szárazföldi és óceáni lemezekre tagolódik, ez alapján pl. India is külön kontinens.

3, Ázsia és Európa elhatárolása csak kultúrális okokból történik.

2015. jún. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Óceánia szigetvilág, nem kontinens.

Az Déli-sark kontinens (Antarktisz).

Az északi sark nem kontinens a felszín víz/jég alatt, az óceán szintje alatt van, mint bárhol mondjuk az óceán közepén.

Ezen felül Európa+Ázsia számolható 1 kontinensnek is.

Amerika számolható két kontinensnek is.

2015. jún. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%

1.Európa

2.Ázsia

3.Észak-Amerika

4.Dél-Amerika

5.Antarktisz

6.Ausztrália

7.Afrika

2016. jún. 17. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 dorchester válasza:

Ha valaki nem akar vele bíbelődni, akkor mondjon hetet. (Bár nem fog igazat mondani.) 😊

Hány kontinens van? Attól függ. Legalább négy: Afroeurázsia (szuperkontinens), Amerika (szuperkontinens), Ausztrália (Ausztrália és Óceánia), Antarktisz* (Antarktika/Déli-sarkvidék).

*A köznyelvben és olykor tudományos körökben is az Antarktika és az Antarktisz/Déli-sarkvidék elnevezéseket egymás szinonimáiként használják, pedig nem ugyanazt jelentik.

Afroeurázsiát bonthatjuk két részre (Afrika és Eurázsia) vagy három részre (Afrika, Európa és Ázsia), ekkor a kontinensek száma öt vagy hat. Ha Amerikát is ketté vesszük (Észak-Amerika és Dél-Amerika), akkor már hét kontinensről beszélünk.

Társadalomföldrajzi, geopolitikai vagy etnokultúrális régiók: az Észak- Amerikához tartozó Közép-Amerika és az Ausztráliához tartozó Óceánia**.

**Angolszász nyelvterületen Óceánia régióként és olykor kontinensként is megjelenik.

Óceánia geopolitikai/természet- és társadalomföldrajzi régió (olykor kontinens) részei: Ausztrália vagy Ausztrálázsia (Ausztrália, Új-Zéland és a környező kisebb szigetek), Melanézia, Mikronézia és Polinézia.

Még ezt is lehetne bonyolítani, ha belenéznénk egy Kaliforniában (USA), Brit-Kolumbiában (Kanada) vagy egy Új-Dél-Walesben (Ausztrália) kiadott tankönyvbe. 😊

2019. jún. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 hrobert76 válasza:
Ázsia, Afrika, Észak-Amerika, Dél-Amerika, Antarktika, Európa és Ausztrália.
2022. dec. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 hrobert76 válasza:
hrobert76: Ázsia, Afrika, Észak-Amerika, Dél-Amerika, Antarktika, Európa és Ausztrália.: Zélandia.utolsó-még nem elfogadott...
2022. dec. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Magyar2 ***** válasza:

Mi régen Grönlandot külön kontinensnek tanultuk.

Magán véleményem: Eurázsia, Amerika, Ausztrália, Zélandia, Óceánia, Polinézia, Anktartisz. Grönland, mivel különálló.

2023. jún. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!