Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen szavak többjelentésőek?

Milyen szavak többjelentésőek?

Figyelt kérdés
Példát kellene mondanotok.
2015. jún. 6. 10:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%

Nem igaz, hogy egyet sem tudsz. Használd az agyad, azért van. Legszívesebben egyet sem mondanék.


vár, követ, levél, zebra, körte, daru


Amúgy az utolsó 4-et innen szedtem, tessék végigolvasni.


[link]

2015. jún. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
49%
pl. levél, körte, ég, fogó, fűz, nap, daru, csap, varr, korom
2015. jún. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
#1-es: de hát összesen 6-ot írtál. hogy érted hogy az "utolsó négyet"? inkább arra gondoltál, hogy az első kettőt te egyedül találtad ki nem?
2015. jún. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
#3 , nem tök mindegy, hogy a 6-ból az első kettőt magamtól írtam, vagy az utolsó négyet úgy írtam ki valahonnan?
2015. jún. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
ár, ér, bár, burka, zavar, hajtás, levet, nem stb.
2015. jún. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
körte? mi a másik jelentése?
2015. jún. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Villanykörte.


Továbbá: daru, fagy.

2015. jún. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#4-es: ja bocsi, csak akkora volt az arcod, hogy te mennyire okos vagy, hogy kénytelen voltam megjegyezni. egyébként ez olyan, mintha azt mondanám 10 db rajzra, hogy az utolsó 9 nem az én munkám, de az összes többi igen.


szabasd kisebbre a mellényedet.

2015. jún. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A legnagyobb probléma ennél a kérdésnél sajnos az, hogy a leírt példák többsége ROSSZ. A linkelt oldalról világosan kiderül, hogy mik a többjelentésű szavak; de leírom azért: EGY hangalakhoz 2 vagy több jelentés tartozik, ÉS _a jelentések között VAN valamiféle összefüggés_ (vagy kapcsolat, pl. formai, logikai stb.)


Ilyen kapcsolat hiányában AZONOS ALAKÚ SZAVAKról beszélünk. Az eddigi válaszokból azonos alakú szavak: vár, követ (tehát az 1. válaszoló két "sajátja); a 2.-ból az ég, fűz, csap, korom szavak (a "varr" meg nem tudom, hogy került ide egyáltalán); az 5. válaszban pedig az összes (!)...


Tehát az eddig leírtak közül csak a következők többjelentésű szavak: levél, zebra, körte, daru, nap, fagy.


További példák: mandula, csiga, óra.

2015. jún. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
varr mint sebhely és varr mint ruhát varr. A kettő között lehet is kapcsolat, mert sebet is szoktak varrni
2015. jún. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!