Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ezekhez az érdeklődési körökhö...

Ezekhez az érdeklődési körökhöz milyen munkák illenek?

Figyelt kérdés

Ami érdekel:

-filozófia

-matematika

-fizika

-informatika

-szépirodalom


Jövőre leszek továbbtanulás előtt.



2015. jún. 10. 09:39
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Ha pénzt is akarsz keresni, akkor villamosmérnök, gépészmérnök, vagy akár matematikus, közgazdasági szakiránnyal, kockázatelemző, banki szakember.
2015. jún. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha keresni is akarsz, akkor Infó és matekkeal lehetgsz szoftverfejlesztö.A filozófiából meg a szépirodalomból nem fogsz valószínü megélni, viszont szép hobbi lehet.
2015. jún. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
59%
Ha matekot nem akarsz, akkor simán infóval lehetsz webfejlesztő. Ugyanis ahhoz a programozáshoz nem kell matektudás.
2015. jún. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hasonló a beállítottságod, mint nekem. Én középiskolába 5 éves informatika szakra jelentkeztem, de a humán érdekelt jobban akkoriban (magyar-töri). 2-3 év elteltével eltolódtam reál irányba, fakultációnak matekot vettem fel. Idén érettségiztem, matekból emelteztem, magyarból 93%-os érettségit írtam. Maradtam szakmán, így én is jövőre megyek egyetemre Debrecenbe. Most két szakon gondolkozom, villamosmérnök és matematika.


Világéletemben tanítani akartam, jól magyarázok, szeretnek tőlem kérdezni az emberek. Most épp a matematika szak felé hajlok, szeretnék komolyabb kutatómunkát végezni, és tarthatnék órákat is így. Ha elég elvontnak érzed magad (filozófia miatt gondolom), és jó a logikád, ajánlom figyelmedbe a matek szakot. Ha viszont könnyebben akarsz munkát találni, akkor valamilyen műszaki szakot. Nekem azért a villamosmérnök a másik, mert az egy alkalmazott dolog, keresett szakma és jól fizetett. Matekkal azért valamivel ki kell tűnni a tömegből, hogy elismert legyél, és pénzt is keress.


Az előttem szólók jól mondják, hogy semmiféleképpen ne menj humán szakra, soha nem fogsz normálisan elhelyezkedni. Hobbinak viszont nagyon jó lesz, és művelt ember leszel tőle. Még annyi, hogy egy időben tanárnak készültem, és akkor matek-magyar szakra akartam menni.


Fontos, hogy akármire is mész, idegennyelvet nyomjad ahogy csak tudod. Még ha nem is mész külföldre, jól fog az jönni.

Az itt leírtak csak az én véleményemet tükrözik. Remélem segítettem :D

2015. okt. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!