Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ez most akkor alátámaszt...

Ez most akkor alátámaszt (hat) ja a szimuláció-elméletet?

Figyelt kérdés

Tudjátok, virtuális valóság mátrix stb. nem fogom leírni hogy mi az, csupán az Őszinte véleményeteket kérem.


[link]


Facebook-link. Lehet valóság alapja akkor, vagy mást jelent? Ellenérvek?



2015. jún. 10. 19:18
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
A pixel az csak annyit jelent, hogy apró kockákból épül fel. Ettől nem lett tudományos tény, hogy szimulált valóságban élünk, max a tér leírásának matematikáját változtathatja meg kicsit, hogy négyzetek az alap elemek.
2015. jún. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Hominida ***** válasza:

Mindenekelőtt jól jönne valami forrás, mert egy ilyen képet fabrikálni bárki tudna bármilyen elmebetek kitalációról. Ez még csak vitaindítónak sem nevezhető.


Azt azért elmondhatjuk, hogy az abszolút nulla feletti hőmérsékleten a megfigyelt anyagi részecske vagy hullám helyének és a megfigyelés pontos időpontjának a pontossága egy adott méret alatt csak egymás rovására növelhető. Vagyis az elméletileg észlelhető világnak létezik olyan felbontású képe, amely már elmosódott. Ezt az állítást a Heisenberg-féle határozatlansági elvre támaszkodva lehet megkockáztatni.


Azon agyalni, hogy valóban létezik-e a világ körülöttünk, kicsit talán csábító, de teljesen reménytelen, és emiatt fölösleges agyfacsarás. Aki megmondja, hogy milyen érdemleges változás történhet egytrilliomod másodperc alatt, az megérdemli, hogy ezentúl azzal foglalkozzon, hogy ezeket a jelenségeket számolgassa. Mi addig is inkább verjünk a seggére egy jó csajnak és igyunk egy kupa sört, hogy azt szimuláljuk, hogy jól érezzük magunkat. :-)

2015. jún. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Jogos a hitelesség megkérdőjelezése, de állítólag ez egy olyan facebook oldal ahova csak tényeket töltenek fel amik igazak. Remélem csak, hogy tévedtek. Mi is a múltat látjuk mert ahogy észleljük a körülöttünk lévő világot, kell idő míg a jel feldolgozásra kerül és bennünk tudatosul, de történhet ennyi idő alatt is jelentős dolog. Bonyolult, de engem érdekel!
2015. jún. 11. 21:22
 4/6 Hominida ***** válasza:

"állítólag ez egy olyan facebook oldal ahova csak tényeket töltenek fel amik igazak"


:D


Szókratésztől a modern kognitív pszichológiáig rengetegen próbálkoztak már azzal, hogy megfogják a különbséget a valóság és annak észlelete között, a fizikusok meg csak tetézik a bajt a kvantált Univerzum mérésének problémáival. Szóval érdekelni engem is tudna a dolog, csak sosem fogok olyan embert találni, aki vagy bebizonyítani tudja az erről szóló állítását, vagy igazolhatná a saját elképzelésemet. Merthogy ez az egész úgy van, hogy tudja a rosseb. Mint az ősrobbanás. Nyugodtan kísérletezz elméleti megalapozással, logikai gyakorlatnak beválik, csak nehogy elkezdd túl komolyan venni a problémát. :-)

2015. jún. 12. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Vree ***** válasza:

Te akkor most szó szerint értelmezel egy hasonlatot?


Megpróbáltál utánanézni az infó eredetének? Tudom, nem könnyű a magyar weben :) De itt egy angol link, amit lefordíttathatsz fordítóval.

[link]

[link]


Lényegében kvantumszintű "rángatózásokat" képesek mérni, de ez lerágott csont téma.


A "pixelt" nem úgy kell érteni, hogy ott van egy számítógépes on-off képkocka. :I Amúgy elég vacak a hasonlat is.


És első rosszul mondja, hogy négyszögletes v ilyesmi, bár a hozzáállást jól mondja.

2015. jún. 12. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát ja hogy őszinte legyek én csak a kép alapján elmélkedtem, nem álltam nekik kutatni, úgyhogy köszi (első voltam).
2015. jún. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!