Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi történik ha egy 3W lézer...

Nlorant82 kérdése:

Mi történik ha egy 3W lézer diódát 5W-os lézer diodával helyettesítünk (Az elektronika marad a 3W os lézeré)?

Figyelt kérdés
Ez esetben marad a 3W optikai kimeneti teljesítmény vagy csökken? Mert a 3W os Lézer 3,7A igényelt a mostani (5W-os) meg 6 A-t! A lézer táp csak 3,7A tud leadni! Honnan lehetne megtudni hogy a dióda leadja e a 3w így? Az erősebb dióda okozhat e valamilyen kárt a tápegységben ha csak úgy használom mintha 3W os lenne (tehát továbbra is 3,7A adok neki)? Segítségeteket előre is köszönöm!

2015. jún. 15. 12:30
 1/3 anonim ***** válasza:
gyengébb lesz
2015. jún. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én úgy gondoltam hogy mivel az 5w optikai kimeneti teljesítményhez igényli a 6 A ha 3,7A -ről hajtom akkor 3w os optikai teljesítményt fog tudni mint amit a 3 W dióda tudott mert Kb áramfelvételbe ott van! Menyivel lesz gyengébb az optikai kimenti teljesítmény kb?
2015. jún. 15. 22:06
 3/3 anonim ***** válasza:

A lézernek van egy munkapontja, ahol valóban lézerként működik. Pl a vörös lézer egy bizonyos áramig csak ledként világít. Amikor eléri a lézer működéshez szükséges munkapontját, akkor beindul a lézer működés.


Szerintem keress lézer specifikációkat. ott meg lehet nézni, mennyire keskeny ez a "sáv", vagyis mennyivel lehet alá menni, ahol még lézerként beindul a működés.

Pontos értéket nem tudok mondani, de szerintem a gyártó adatlapján biztosan meg vannak eze az adat is.

2015. jún. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!