Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van valamiféle algoritmusa a...

Van valamiféle algoritmusa a gyökvonásnak amivel fejben is lehet gyököt vonni?

Figyelt kérdés

Szeretném ha picit hatékonyabb lennék fejszámolásban és nem akarom hogy olyan sokszor a számológép dolgozzon helyettem, csak ha nagyon muszáj, ezért gondoltam hogy ezt a dolgot hátha lehet fejben is csinálni egy hosszabb számolási algoritmus segítségével.

Van ilyen? (Ha jól tudom van.)

A szögfüggvényekre már nem vállalkoznék.. :D



2015. aug. 28. 19:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Elalvás előtt szoktam fejben Taylor-sorba fejteni, és egész jól ki is jönnek a dolgok, de nagyon sok nagyságrenddel rosszabb módszer, mint beírni számológépbe, esetleg papíron tolni. De mintha lenne szerencsésebb módszer is, de elalváshoz nekem ez vált be. A negyedrendű tagra mindig elalszom.


Szögfüggvényekre amúgy egyszerűbb, mert azok lényegében az exponenciális függvényekből keverhetők ki, és gyakran szükség van a Taylor-sorukra.

2015. aug. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Van, és már vagy kétszer szerepelt itt is.

Nem kell hozzá sorfejtés, csak szorzás.

2015. aug. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha bemagolod a sorfejtést, akkor később ahhoz is csak szorzás és összeadás kell… Másrészt n-edik gyökre is működik, vagy csak négyzetgyökre?


(Harmadrészt meg amellett, hogy osztom itt az észt, rá is kereshetnék Google-ben, bár azt a kérdező is megtehetné.)

2015. aug. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Bocsánat, már egy ideje sosem jelez az oldal hogy vannak a témával kapcsolatban már kiírva kérdések. :/

Egyébként ez olyan gáz, ennél az oldalnál már a kérdések többségénél a válaszolók mindig a google-lel piszkálnak, jó, lehet hogy igazuk van, de akkor minek van az oldal? :O

Egyébként n-edik gyökre volna a leghasznosabb.

Akkor nincsen semmi egyszerű algo erre?

Vagy akkor keressek rá?

2015. aug. 28. 19:22
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Na:

[link]

És megtaláltam az egyiket azok közül is, amikre Te hivatkozol:

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudoma..

2015. aug. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

> „Egyébként ez olyan gáz, ennél az oldalnál már a kérdések többségénél a válaszolók mindig a google-lel piszkálnak, jó, lehet hogy igazuk van, de akkor minek van az oldal?”

Hát… Nem a „mi ez a [matematikai fogalom]” típusú kérdésekre, az tuti. De van egy csomó más kategória is, ahol sokkal személyspecifikusabb kérdések szoktak lenni, amikre tényleg nem lehet rákeresni Google-lel. Családi kapcsolatok vagy az Otthon kategóriában nem hiszem, hogy a „Google a barátod” megy folyamatosan. Vagy ha valaki úgy tesz fel kérdést, hogy egy oldalon ezt és ezt látta, és ebből ez nem világos, akkor arra is normális válaszok szoktak születni, amik más nézőpontból próbálnak rávilágítani a dologra.

De attól még az ilyen kérdéseken is lehet jól szórakozni válaszadás közben.


> „Vagy akkor keressek rá?”

Nem értem, hogy miért fáj jobban sokaknak két szót beírni Google-be, és megnézni néhány találatot, mint itt kiírni egy féloldalas kérdést, és aztán a hülye válaszolóknak magyarázni, hogy ők nem úgy gondolták, meg ha Google is van, akkor mire való ez az oldal. Bár kétségtelen, hogy a vitatkozás se feltétlenül rossz szórakozás, már annak, aki szereti, és van rá esélye, hogy igaza is van.

2015. aug. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, illetve a néhány intelmet hogy mikor ne írjak ki kérdéseket ide. :D
2015. aug. 28. 19:48
 8/8 anonim ***** válasza:

Algoritmus van, de csak a négyzetre-emeléshez tudom elmondani, mert valószínû, hogy a többi saját felfedezés. Ehhez viszont ismerni kell a két legközelebbi négyzetszámot. Szóval van egy z számod ami y^2.

(y=x+1 itt)

Erre itt egy képlet ami alapán könnyû a becslés: y^2=x^2+(x+y)

2015. nov. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!