Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ez mennyire igaz?!

Ez mennyire igaz?!

Figyelt kérdés

[link]

Nekem sikerült, viszont ha igaz ez a 2% akkor zseni vagyok.

De a kommentek alapján 2-nél azért kicsit több lehet, nem?

(Amúgy azis lehet, hogy csak feltűnt az embereknek, hogy mindenki a németet írja, és akkor ők is, de amúgy nem is csinálják meg).

De szerintetek hány száázalék lehet?



2015. okt. 10. 13:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de azt igen, hogy én még középiskolában a matektankönyvem hátuljában megtaláltam, és egy unalmasabb órán egyedül megoldottam. Végül megnéztem a választ, és láttam, hogy helyes.
2015. okt. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Tehát nem a feladat nehéz, hanem a többség buta (legalábbis ehhez).
2015. okt. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 2xSü ***** válasza:
100%

1. A feladatot nem Einstein találta ki nagy valószínűséggel. Egy 1970-es könyvben egy az egyben ugyanez a feladat szerepel, de tisztán, nem tulajdonítva azt Einsteinnek, nem mondván azt, hogy ezt csak az emberiség 2%-a tudja megoldani. Einstein és a 2% valószínűleg utólag csapódott csak a feladathoz, így jobban inspirál a megoldásra, illetve hitelesebbnek hangzik.


2. Még ha Einstein is találta volna ki, remélem te sem gondolod komolyan, hogy Einstein reprezentatív felmérést végzett volna, hogy az emberiség hány százaléka tudja megoldani. (Az emberiség elég nagy, abban benne van egy amerikai matematikus, egy európai könyvelő, egy afrikai költő, egy indiai földműves, egy japán munkanélküli, egy orosz értelmi fogyatékos is.)


3. A feladat különösebben nem igényel komoly logikai képességeket. Egyszerű összefüggéseket használ, csak sok van ilyen. Gyanítom, hogy különösebben kimagasló IQ nem szükséges a megoldásához. Szerintem nem kell több logikai képesség hozzá, mint mondjuk egy közepes nehézségű sudoku megoldásához.


4. Amúgy lehet, hogy valóban csak az emberek 2%-a oldja meg helyesen. De szerintem nem azért, mert a többieknek nincs meg a megfelelő logikai képességük hozzá, hanem mert nem akarják megoldani, nincs kedvük megoldani. Végülis most mit görcsöljön rajta, egyszerűbb feladni, vagy el sem kezdeni megoldani, hiszen úgysincs tétje, nem?


5. Az emberiség 2%-ba tartozni azért nem egy nagy kaland. Kb. ekkora az aránya a világban a diplomások számának, egy diploma meg azért önmagában nem egy olyan teljesítmény, ami előtt le kellene borulni. De még egy doktori sem a tudás netovábbja. IQ-ban a ha jobban teljesítesz, mint az emberiség 2%-a, az egy 130-as IQ-nak felel meg kb. Ha egy 175 cm-es átlag testmagasságot nézünk, 6 cm-es szórással, akkor ez egy 187 cm-es magasságnak felel meg, ami azért nem rossz, de azért nem is egy világrekorder óriásnak felel meg. Végülis a 2% azt jelenti, hogy minden 50 emberből 1 olyan ember van legalább, aki megüti az adott szintet.

2015. okt. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!