Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék 450 pontot a...

Hogyan tudnék 450 pontot a legkönnyebben megszerezni továbbtanuláshoz?

Figyelt kérdés

Amilyen tárgyakat elfogadnak: matematika, biológia, idegen nyelv, történelem, magyar nyelv és irodalom.


Matematikából jó vagyok + szeretem is, a magyart, történelmet és az angolt is szeretem. A biológiával nem vagyok kibékülve.


450 pont lenne a cél, de "csak" fél évem van felkészülni. Melyek lennének a jó választások? Duplázásra szeretnék ráfeküdni, szóval 2 tantárgyat kellene választanom, amikből fél év alatt fel tudok készülni. (Az egyikből minimum emeltet kell raknom.)


Nyelvvizsga szóba jöhet angolból.


2015. okt. 23. 15:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Meg kell szerezned mind a 100 pluszpontot. Ehhez kell mondjuk 2 emelt szintű érettségi, vagy egy emelt szintű + nyelvvizsga + még akármi (még egy nyelvvizsga?).


Amelyik a legjobban megy, abból emeltszintűzzél. Ha ennyire jól megy az angol, az egy jó választás egyiknek, magyar / töri legtöbb embernek könnyebb mint a matek, de te ismered saját képességeidet. Amúgy meg tanulj ezerrel. Minden érettségitárgyra készülj fel rendesen, mivel a duplázás nem életbiztosítás.

2015. okt. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Duplázni a legeslegritkább esetben lehet, nem olyan egyszerű az. Nem 12.-ik második felében kellene elkezdeni tanulni talán??
2015. okt. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

minek neked ennyi pont? csak a PSZV-re meg ilyen híresen büfé szakokra kell ennyi, amikből úgyis csak az elit termeli újra magát mert zéró a piaci bővülés


hát én matekból akkor emeleteznék, meg töri középszinten 90% simán hozható, csinálsz két nyelvvizsgát oszt ottvan

2015. okt. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
amúgy meg kit érdekel mikor kezdett neki a tanuláshoz? valaki le sem érettségizik, megint mások meg 400 sok pontokkal is csúsznak az egyetemen
2015. okt. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#3: valószínűleg pszichológiára menne, de senkitől nem kérdezte, megéri-e erre a szakra menni. Kissé unalmas már ez a büfézés. Intelligens ember szájából meg egyszerűen szánalmasan hangzik.
2015. okt. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mert attól hogy nem beszélünk róla kevésbé lesznek rosszak a kilátásai diplomázás után? Ugyan...

Nekem anyám ógörög-latin szakon apám meg médiaismeretből diplomázott. Mind a ketten azt hitték megváltják a világot, nem hallgatva az óvó intőkre, hiszen biztosan mi vagyunk csupán "irigyek". Egyik sem a szakmájában dolgozik. És soha nem is dolgozott benne komolyabban.

Én mérnökire mentem. Nem azért, mert ez volt minden vágyam, hanem mert igen is felelősséget kell vállalni a saját sorsod alakulásáért, és mit ne mondjak az én lelkemnek is jobb lenne médiaismereteken gyakorlat címszó alatt filmeket nézni, mint szakitódiagramot elemezni.

2015. okt. 24. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsó: és már látszik, hogy kezdesz megkeseredni, mert nem azt csinálod, amit szeretnél...


Kérdező: szerintem az lenne a legcélszerűbb, ha elővennél mindegyikből egy-egy emelt és középérettségit (mondjuk a tavalyit), leülnél és megoldanád. Máris kiderül, melyiknél milyen szinten állsz most, és érdemes-e akár két emeltre készülni, ha nem akkor melyikből menne a legkönnyebben, melyik közép megy mellette jól. :D Ha tényleg duplázni akarsz, akkor elég két tárgyra ráfeküdni, viszont azért én ajánlom, hogy ne lazázz el semmit (ha képes vagy rá), mert nem tudhatod, később az életben még jól jöhet másból is a jobb eredmény.

2015. okt. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!