Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Matematikus, pszichológus,...

Matematikus, pszichológus, riporter?

Figyelt kérdés
Mit kell végeznem ahhoz, hogy ezen a 3 területen egybe tudjak dolgozni? Ez lehetséges lenne valahogy? Elsősorban matematikus szeretnék lenni, de érdekel a társadalom, emberek viselkedése. Továbbá ezzekkel kapcsolatos riportok, cikkek, tanulmányok készítése is.
2015. okt. 31. 12:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerinted mégis mit? Állatorvosit?
2015. okt. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
26%

Az ELTE elméleti matematikus szakát kell végezned hozzá.

Igen lehetséges, a világon mindent lehet matematikailag formalizálni, minden folyamatra, jelenségre lehet alkotni egy (több) modellt, amellyel megpróbálod leírni az adott dolgot.

Az egyik egyetemi tanárom szakterülete pl. az, hogy az emberi kapcsolatokat írja le differenciálegyenletekkel.

2015. okt. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%
Mi ez az ELTE propaganda? Mintha máshol nem lenne matematika szak az országban... Egyébként szerintem az alkalmazott matematikus is megfelelő választás ilyen érdeklődési területtel, sőt. Megyjegyzés: elméleti matematikus alapképzési SZAK nincs, csak matematika, ahol ezek a szakirányok, illetve pluszban ott van az elemző. Aztán jön a mesterképzés, ahol az említett első két szak már külön program.
2015. nov. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
26%

"Mi ez az ELTE propaganda?"

Nincsen semmiféle ELTE propaganda, csupán ha valaki ilyen szakra megy, akkor tegye azt az ország legszínvonalasabb helyén. Az ELTE fizikus szakja (vagy ha úgy tetszik az ELTE TTK fizika szak elméleti fizikus szakiránya) a legszínvonalasabb szak az országban, derült ki egy pár éves felmérés nyomán (világviszonylatban is benne van a top 100-ban). Ezután jön az ELTE TTK matematika szakának az elméleti matematikus szakiránya (az elemző szakirány nevetségesen gyenge ehhez képest). A 3. hely a Debreceni Egyetem orvosi karát illeti, ha emlékem nem csal.


Én most végzek a fizikus szakon, de a továbbtanulásom miatt sok matematikus tárgyat is felvettem e mellé, így első kézből tudok beszámolni a dolgokról.

Milyen propagandáról is beszélünk, ha valaki a legerősebb szakor ajánlja valakinek, ahol meg tudja alapozin a tudását?


Amikor 2 látszólag eltérő területet szeretnénk összekapcsolni és párhuzamot felállítani köztük, akkor oda már nem elég a maszatolás meg a gyakorlati eszközök sablonszerű használata; korábbi tapasztalatokra való támaszkodást nélkülözni kell, valami újat kell alkotni, gondolkodni.

2015. nov. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az alkmat se "maszatolás meg a gyakorlati eszközök sablonszerű használata", és ezt mint ELTE-s matekos jegyzem meg, úgyhogy az "első kéz" nálam lehet, hogy egy orrhosszal nyer. A propagálásról meg csak annyit, hogy az én szememet csak a "kell" szó szúrta, egyébként abszolút egyetértek veled.
2015. nov. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!