Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Melyik magyar nyelvű könyvet...

Melyik magyar nyelvű könyvet ajánlanátok annak, aki szeretne belemélyedni a matematikába?

Figyelt kérdés
Mivel az első kérdés úgyis az lesz, hogy mégis milyen szinttől, ezért ezt megválaszolom: jelenleg egyetemen addig jutottam, hogy deriválás és integrálás felszínét kapargattuk + még volt mellé egy kevés a koplex számokból és a határérték számításból is. Témát illetően jöhet bármi, de kérlek írjátok oda a válaszhoz, hogy az adott könyvnek mi a témája.

2015. nov. 21. 09:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Kristof Janostol A matematikai analizis elemei I-et es Kiss Emiltol a Bevezetes az algebrabat. A belemelyedessel azert meg varni kell 3-4 evet, ha most rogton elkezded es szorgalmas vagy, de ezek jo alapok.
2015. nov. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen szakra jársz és hogy milyen téma érdekel. De azt még te sem tudhatod, mert egyelőre gimnáziumi szinten tanultad a matematikát, ha fogjátok komolyabban is, akkor majd el tudod dönteni mi is érdekel. Ha most írnék neked párat, akkor attól elmenne a kedved.

Ahhoz hogy belemélyedj valamibe, meg kell tanulnod az alapokat; ami még eltart egy darabig.

2015. nov. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A leírásban is említettem, hogy egyetemen vagyok, ne gimnáziumozz :D egyébként olyasmire gondoltam, amit a többi magyar is kutat, mert nem lenne rossz egy amolyan magyar szakterületet létrehozni
2015. nov. 21. 11:41
 4/5 anonim ***** válasza:
A tudasod az emelt szintu gimnaziumi tananyagig terjed. Aktualis kutatasi temak megertesere pillanatnyilag semmi eselyed.
2015. nov. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az lehet hogy egyetemen vagy, de attól még gimnáziumi anyagot tanultok. Gondolom nem matematikus vagy fizikus képzésre jársz, ha szeptembertől november végéig az integrálás és a deriválás a legkomolyabb amit vettetek, illetve azoknak is a felszínét kapargatjátok.


A mi egyetemünkön (ELTE) a matematika szakon pl. az elliptikus parciális differenciálegyenletek témaköre az, amit a legtöbb tanár kutat, illetve az operációkutatás egyes részei.

A fizikai kutatások sokkal szerteágazóbbak, de a mai fizikai cikkeket már nem lehet megérteni a csoportelmélet és a topologikus algebra nagyon masszív ismerete nélkül.

2015. nov. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!