Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha valaki Alzheimer-kóros...

Ha valaki Alzheimer-kóros lesz az képes észrevenni saját magán?

Figyelt kérdés
És ha valaki reálos gondolkodású vagy többször foglalkozik/foglalkozott műszaki dolgokkal pl. áramkörök, számítógép, programozás stb. az kevésbé érintett? Milyen előjelei vannak, ha valakin kezdi felütni a fejét a szenilitás?

2015. dec. 25. 15:48
 1/10 fersk ***** válasza:
100%

1. Általában igen, de nem törvényszerű.

2. A feledékenység problémákat okoz számára, tehát észreveszi.

2015. dec. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A feledékenységet észreveszi, sok mindent észrevehet magán, ha eléggé tájékozott arról, hogy mi az Alzheimer. Dehát nem igy szokott lenni, az alzheimer ennél sokkal alattomosabb betegség... Az, hogy vki korábban mivel foglalkozott, nem jelent semmit, nincs az alzheimer ellen védelem, jön és kész... az alzheimer oka az agyban lezajló fizikai elváltozás. a modern gyógyszerek esetleg lassitják a folyamatot némiképp, de ... Az előjelek sokfélék: szerintem a legjobban arra érdemes felfigyelni a hozzátartozóknak, hogyha korábban kedvelt tevékenységeiben furcsa változás következik be, pl. szeretett furni-faragni és jól is csinálta, aztán hirtelen mindent elront, tönkretesz... a pénzkezelés zavarai is figyelmeztető jelek. ugyancsak figyelmeztető jel a tájékozódási zavar, ha jól ismert terepen megzavarodik, eltéved. Ilyenkor orvoshoz kell fordulni. Sokat nem segit persze a doktor, de azért mégis. Imádkozni lehet, de az se elég hatékony.
2015. dec. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 fersk ***** válasza:
66%

Egyébként ha választani lehetne, inkább Alzheimer-, mint Parkinson-kór.

Mottó:

"Inkább felejtsem el kifizetni a sörömet, minthogy kilötyögtessem."

2015. dec. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
ferks-nek: mindegyik betegség nagyon nehéz betegség, a hozzátartozóknak is. Az Alzheimer-kórról biztosan állithatom, hogy akkora borzalom (én napi 24 órában ápolom a hozzátartozómat már több éve) hogy nem vagyok képes még elmosolyodni sem az efféle vicceken...
2015. dec. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 fersk ***** válasza:
50%
Én pedig azokat az embereket tisztelem, akik a legnagyobb bajban is képesek mosolyogni, hogy ne szomorítsák embertársaikat.
2015. dec. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%
fersk: szerencsés ember vagy, nem tudod, mi az alzheimer kór.
2015. dec. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%
Figyelj haver, az Alzheimer-kór az, amikor a vizeletedet iszod meg, mert azt hiszed , hogy sör.
2015. dec. 27. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Jaki002 válasza:
100%

Szerintem kezdetben feltűnik neki valami, majd később már a tiszta és az öntudatlan állapotban való lavírozás közt semmi sem tűnik neki szokatlannak. Inkább a hozzátartozóknak nehéz. Legalábbis én úgy vettem észre.


Őket meg az viseli meg, hogy kezdetben sűrűbben vannak egészen tiszta pillanatai a betegnek amikor meg sem lehet róla mondani, hogy beteg de ez az állapot egyre ritkul és egyre kevesebb ideig áll fenn.

2016. jan. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Különböző sebességű az állapotromlás. Tudok olyanról, aki egy év alatt nullára amortizálódott és meghalt. Tudok olyanról is, aki 15 éve küzd, most már csak vegetál. Az első figyelmeztető jeleket érzékelheti önmagán is, aki tudja, hogy mi ez a szörnyű kór (Ronald Reagen pl. ilyen volt...) , de valóban, ez elsősorban a családtagok problémája lesz később, mert a beteg számára a döntés képessége megszűnik. Figyelmeztető jel lehet, ha elbizonytalanodik tájékozódásban jól ismert helyen, ha eltéveszt számolást illetve nem tud megoldani olyan számolásokat, amelyek korábban nem okoztak számára problémát, jellemző tünet, de ezt inkább a hozzátartozók érzékelik, hogy dátumokat elkever, például májusban azt hiszi, hogy következő héten karácsony lesz.
2016. jan. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

[link]


érthető, jó írás

2016. jan. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!