Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » SOS, nem tudok normálisan...

SOS, nem tudok normálisan hangosan olvasni 17 évesen?!?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nemrég döbbentem rá, hogy egy nehezebb, ismeretlen szövegből konkrétan egy sort nem tudok szépen, tagoltan, mindenféle átköltés, hebegés-habogás nélkül felolvasni, mikor törin megkért a tanár, hogy olvassak fel egy kb. fél oldalas szövegrészletet.... Hát mit ne mondjak, külső szemmel eléggé komikus látvány lehetett, pláne, hogy alapból én vagyok a legjobb a töri csoportban sőt, ha úgy vesszük az évfolyam egyik legjobb tanulója, aztán egy pár soros nyavalyába beletörik a bicskám, szégyen. Mit csináljak, hogyan tudnék "megtanulni hangosan olvasni" úgy, mint mindenki más? (Egyébként, az olvasott szöveget értem, megjegyzem, meg a magamban való olvasás is megy, de hangosan valami botrány)

Előre is köszönöm! :)



2016. jan. 25. 17:44
 1/2 anonim ***** válasza:

0. lépés: gyakorolj!


Amúgy az a trükk, hogy mielőtt kimondod, átfutod magadban a szemeddel legalább 1-2 tagmondatra előre a szöveget, aztán hangosan elismétled. Minél nagyobb részét tudod memorizálni, annál jobb. Folyamatos olvasás közben általában egy fél sorral előrébb jár a szemünk, mint a szánk.


Érdemes lehet olyat is játszani, hogy mondjuk számítógépen felvillantasz magadnak egy-egy szövegrészletet csak egy pillanatra, aztán megpróbálod elismételni, hogy mi volt.

2016. jan. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A keresőszavakban a diszlexia is szerepel, és nekem is ez ugrott be a főkérdés láttán. Ha valóban az, akkor keress szakembert, de ez még talán nem diszlexia. Ha magadban folyamatosan tudsz olvasni, és az írással sincs gond, akkor ld. 1. válasz.
2016. jan. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!