Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Simon Márton polaroidok című...

Simon Márton polaroidok című könyvének mi értelme van?

Figyelt kérdés
Ez valami nagyon nagyon nagyon elvont filozófiai alkotás vagy csak egyszerűen értelmetlenség?Mi volt a szerző célja ennek a könyvnek a megírásával?

2016. jan. 30. 22:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Tudományos szempontból érdekel?


Az ilyen jellegű könyvek megpróbálják fellazítani a gondolkodásod sémáit. Nem hagyják, hogy a szokott módon (ebből => ez következik) táruljon eléd a megoldás, hanem új utakra próbálják terelni a gondolataidat.

Ebből általában hatalmas zavar lesz, és a legtöbb ember - köztük te is - visítva menekül már a gondolatra is. A személyiség általában védi magát az ilyen változásoktól.


NÉHA kijöhet belőle valami új, ami JÓ ESETBEN még használható és előremutató dolog is.

2016. jan. 31. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hű.. kíváncsivá tett a kérdésed, így én is elolvastam :) Nem semmi! Olyan érzés volt, mint meditálni. Kikapcsolt aggyal nem gondolkodni, csak hagyni, hogy átfolyjanak a gondolatok. Érdekes, hogy nem teljesen kaotikus, hanem itt-ott vissza-vissza utal pár korábbi gondolatra. Mint egy-egy repedés egy sima felületen.

Számomra a legmeglepőbb az, hogy van benne pár olyan érzés és gondolat, amiről eszembe nem jutott volna soha, hogy másban is felmerülhetnek rajtam kívül. Erre itt látom feketén-fehéren. Ettől kicsit olyan, mintha én magam lennék a szerző.

Jelentéktelennek tűnő pillanatokat élhet át az olvasó, amik ezáltal valahogy absztrakt módon fontosabbá válnak számára. Szerintem valahol ez lehetett a cél, és sikerült is elérni.

Csak a sok japán vonatkozást sajnáltam, azt nem kellett volna erőltetni benne. Kicsit megtörte az egész homogenitását.

2016. jan. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem amúgy hogy őszinte legyek nem rettent el a másfajta gondolkodásmódok kipróbálása.De am szerintem az is jó benne hogy úgy értelmezed a dolgokat ahogy akarod(ha nem is mindegyiket).És köszönöm a válaszokat :)
2016. febr. 1. 23:18
 4/5 anonim válasza:
100%
Sajnos sok tizenéves elolvassa úgy hogy nem is érti csak divatból
2016. dec. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát igen :( az egyik osztárlytársam is megvette,de mert miért ne aztán meg ott porosodik a polcán.
2016. dec. 4. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!