Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Létezik olyan szoftver, ami...

Létezik olyan szoftver, ami az irodalmi hivatkozásokat egy adott folyóirat által kért formába rendezi?

Figyelt kérdés

2016. febr. 15. 10:08
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Persze. Gizi néni, a titkárnő, 3.1 verziója...
2016. febr. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtad hogy milyen formátumban írod a cikked (Word, LaTeX), vagy hogyan kezeled a hivatkozásokat jelenleg. A Mendeley elég univerzális mindenesetre, én azt használom.
2016. febr. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Wordben írom, és a hivatkozásokat eddig simán csak bepötyögtem. Az egyik folyóirat elutasította a cikket, most egy másiknak fogjuk beküldeni, ahol viszont teljesen más formában kérik. Kilencven körüli hivatkozást átírni elég macerás, ezért gondoltam, hátha létezik erre valami okos megoldás.
2016. febr. 15. 19:11
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát, akkor ez mindenképp szívás lesz. Mostmár így második körben viszont ne pötyögd be újra, hanem használj hivatkozáskezelőt. Eddig úgy csináltad, hogy kézzel, szövegként beírtad, hogy [1], [2] vagy (Józsi, 2009) és a végére az irodalomjegyzékben kiírtad a teljes forrást szintén kézzel? Mert ez esetben még ha ugyanígy be is pötyögnéd, a folyóirat megkérne hogy csináld meg rendesen, hivatkozás objektumokkal mivel nem tudják automatikusan konvertálni pl. az online felületükre.
2016. febr. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Endnote. Felénki mindenki csak ezt használja. Van nagyon okos hálózat modulja, amivel internetről le tudja tölteni a cikkek valamennyi paraméterét (folyóirat, abstract, oldalszám stb.)

[link]

2016. febr. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én a Zotero-t használom, ott csak beírod egy adatbázisba a cikkek bibliográfiai adatait, és amikor hivatkozol, akkor kiválaszthatod a formátumot, én pl. az APA formátumát használom.
2016. máj. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!