Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ma kifeküdtem a hintaágyra és...

Ma kifeküdtem a hintaágyra és becsuktam a szemem, hogy kicsit pihenjek. Aztán kb. 10 percig mozdulatlanul hevertem és érdekes dologra figyeltem fel, mintha a lelkem (ha van olyan) elhagyta volna a testem vagy valami hasonló. Sokan tudnak ilyet?

Figyelt kérdés
Az agyammal el tudtam hitetni, hogy a kezem az nem az enyém és a végén már azt hittem, hogy nem fogom tudni megmozdítani. Persze utána megmozdítottam de abban a fél percben teljesen ilyen érzés volt végig.
2008. szept. 21. 16:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az agy tud ilyen érzést is kelteni.

Mesterségesen is elő lehet már idézni.

Kapcsolatban van az alváshoz való bénítással.

2008. szept. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen. Nekem meg alvásbénulásom szokott lenni. Na, az elég szörnyű, de már kezdem megtanulni, hogyan kell nem félni alatta.
2008. szept. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te olyan jól relaxáltál, hogy valahogyan meditatív állapotba kerültél!

A jógások tudnak ilyesmiket csinálni, amikor meditálnak.

Az agy nagyon különös dolgokra képes, amiket még a tudósok is néha csak kapisgálnak. (Az ember alig 5-10%-át használja ki az agyának)

2008. szept. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az 5-10% nem igaz!

Voltak ilyen vizsgálatok - az agyban NINCSEN olyan terület amit nem használnak! Persze nem egyszerre... de az agy 100%-át használja mindenki.

2008. szept. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem szóló jól írta, kifelejtettem a lényeget: Egy időben hassználunk átlagban 5-10%-ot!!!
2008. szept. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
38%

Mindenki itt irogatja az oldalon hogy nem csak az 5-10% ot használjuk ki, vagy nem egyszerre, meg minden variáció olvasható, de ha kicsit felnőnnénk, rájönnénk, hogy ez olyan állítás, mintha azt mondanánk: A nap mindig süt. Persze mindig süt, csak néha a föld másik oldalát. De minket nem süt mindig.. hát akkor nem süt mindig... Szóval tejjesen relatív....


Amit mondani akarok, az az, hogy állítólag az embernek az agya a képességeinek csupán 6-7%-át használja(használhatja, pl. Isten lekorlátozta ,miután Ádámék bűnbeestek) EZ nem azt jelenti hogy amikor egyszerre rajzolgatsz a padra, gondolkozol a töridogán és hallgatod a tanár előadását és még beszélgetsz is a padtársaddal az agyadnak csupán 6-7%-át használod, hisz a vizuális, a nyelvi, a kreatív, és a testmozgási területeidet is használod egyidőben. A 6-7% amiről annyit beszélnek, azt jelenti, hogy tudsz mozogni, gondolkodni táplálkozni beszélgetni, kreatív vagy meg vannak érzelmeid, de nem tudsz repülni, átmenni a falon, hirtelen átteleportálni magad Kanadába vagy az űrállomásra, nem vagy felruhézva telepatikus képességekkel, nem látod a természetfeletti világot(démonok, angyalok, stb.) Állítólag ha az ember agya a képességeinek 100%-t nyújtaná, a test is hibátlanná lenne, pl megállna az öregedés, vagy ha már öreg, visszafiatalodna, immunis lenne minden betegséggel szemben, megsebesülés után rendkívül gyorsan gyógyul, stb...


Szreintem már az is nagyon király lenne, ha a 6-7% helyett mondjuk 15%-os agyi képességeink lennének.. :D

2008. okt. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak:

ez nem igaz, Einstein viccét csavarták így ki.

A teljes agyad használod, vizsgálatok erősítették meg.

de az agy rendkívül rugalmas, így fejleszthető.

2008. okt. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Hintaágyunk van, pihiztem, és ettem is ott. Érdekes " lebegést " szoktam érezni.

Kár hogy a lakásba nem tudok hova felfüggeszteni valami hasonlót.

2013. nov. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Egy időben hassználunk átlagban 5-10%-ot!!!"

Ez sem igaz!!!

Egyszerre kb. 50%-ot használunk.

Persze ez attól is függ, hogy éppen mit csinálunk.


Egy hasonlat:

a legrégebbi versenyautók kb. 30 km/ó sebességre voltak képesek, míg a mostaniak kb. 300 km/ó-val mennek.

De ugye nem mondhatod, hogy a régiek csak az autó tizedét használták?

Ott is használták az egészet - de csak erre volt képes.

2013. nov. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!