Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy kell szórást számolni...

Hogy kell szórást számolni számológéppel? (casio fx-991es plus)

Figyelt kérdés
a kézikönyvben nem találtam :/ a képletet én is tudom, de olyanra gondoltam, hogy beviszem a számokat és kiadja a szórást

2016. ápr. 3. 10:43
 1/7 anonim ***** válasza:

> „a kézikönyvben nem találtam”

Akkor vagy nincs benne, ekkor nem is lehet vele szórást számolni, vagy csak te vagy vaksi.


Amúgy menj be STAT módba, válaszd az 1–VAR opciót, add meg a számokat. Aztán nyomj egy [AC]-t, majd [SHIFT]+[1], ebben a menüben a Var-t válaszd, majd az almenüben az χσn opciót, ekkor ez meg fog jelenni a bemeneti sorban. Az [=] gombot megnyomva megkapod a szórást. (Legalábbis az fx-570ES-en így kell csinálni, próbáltam úgy írni, hogy a 991-ES-sel is kompatibilis legyen.)


Amúgy részletesen lásd a 32. oldalt:

[link]

2016. ápr. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jah, és első körben a STAT módban a gyakoriság (FREQ) oszlopot lehet, hogy nem árt, ha kikapcsolod, legalábbis akkor jobban érthető lesz elsőre: SETUP --> STAT, és a 'Frequeny?' kérdésre az OFF választ add.
2016. ápr. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, tényleg benne van, csak úgy szerepelt benne mint "sokaság mérvadó eltérése" és így nem ismertem, de kipróbáltam és működik, szuper ^^
2016. ápr. 3. 11:23
 4/7 anonim válasza:
Szia! Itt egy videó, ami jól elmagyarázza: [link]
2017. máj. 5. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Szia! Ez a videó nagyon jól elmondja hogy hogyan kell : [link]
2017. okt. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

És a 4:sx mit jelent?

Azt tudom, hogy az 1:n az elemek db számát határozza meg, a 2:x az átlagot, a 3:szigma x a szórást, de a 4:sx-et nem értem, hogy micsoda.

2019. jan. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az a sztenderd hiba lesz, azaz a szórás osztva az elemek számának négyzetgyökével.
2019. jan. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!