Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Biztos mindenki látott képregé...

Biztos mindenki látott képregényeket amikben a szereplőnek valamilyen különleges képessége van. Honnan lehetne valami szuperképességet szerezni, vagy létezik egyáltalán ilyen?

Figyelt kérdés
Tudom hogy hülyén hangzik a kérdés, de valaki megtudná mondani.
2008. szept. 22. 21:20
1 2
 1/12 Hintalow ***** válasza:
100%

Nos, mint képregényrajongó, kicsit részletezném a dolgot: képregényekben többféleképpen oldják meg az ún. szuper képességeket:

1. a használója alapból földönkívüli, megelevenedett mitológiai alak, más dimenzióból jött, ezért lehet jobb, mint az ember (no comment, ezzel nem lehet vitába szállni.

2. nem szuper képességűek, csak kiemelkedő képességekkel rendelkeznek. (pl. batman, black panther, a megtorló) ez, ha nagyon szigorúan nézzük, akkor működőképes, bármely erőművész, karatebajnok, volt kommandós próbálkozhat szuperhősködéssel, de csak saját felelősségre :)

3. itt jönnek a rázósabb dolgok-> mutáció (erre a legjobb képregényes példa az x-men csapat) ezt a gének változása idézi elő a képregényekben, egyszerűen mutánsnak születnek, és különös képességeik vannak. A mutáció a valóságban is létező dolog, de nem okoz ilyen széles skálájú és emberfeletti dolgokat.

4. a legrégebbi és legáltalánosabb képregényes séma-> külső behatás (itt már szinte mindent ellőttek a sugárzástól kezdve a varázslaton át a vegyszerekig) nos a modern történelemben még soha nem volt példa arra, hogy valami behatás, ami drasztikus változást idéz elő egy emberben, pozitív hatásokat hozzon elő.

Szerintem nem lehetséges szupererőt adni az embereknek, mert az emberi test nem képes alkalmazkodni ilyen erős szélsőségekhez. Kíváncsi vagyok mások véleményére is.

2008. szept. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes leírást. Nagyon érdekes.:)
2008. szept. 22. 22:06
 3/12 anonim ***** válasza:
23%
igen lehet. lsd-vel. ettől a szertől bármikor szuperképességeid lehetnek, és ezt igazán valóságosnak is érezheted
2008. szept. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Még valami. cyber beültetések.

ezek már vannak a való világban is, csak mocskosul drága, és ha nem tartozol a felso x ezerbe, sose fogod elérni.

2008. szept. 23. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szellemi téren vannak akik kimagasló képességekkel rendelkeznek:

-Megosztott figyelem: Pl. Napoleon-Több emberrel képes volt egy időben beszélgetni,(úgy tudom 3-4-gyel is).

Vannak kétféltekés zsenik, akik mindkét kezükkel írnak/rajzolnak egy időben külön-külön gondolatot, szót. Leonardo da Vinchi(Remélem helyesen írtam a nevét, és valóban neki volt ez a képessége.) rejtjelezésként tükörírással írt le egész műveket. - Sokáig meg sem bírták őket fejteni!

-Agykapacitás nagyobb kihasználtsága: Pl. Albert Einstein, aki a megszokott 5-6(10)% helyett 20%-át használta ki az agyának. - Ki is gondolta az ált. relativitás elvét!

Egyes emberek, különösen az autisták körében, olyan kiemelkedő emlékezőtehetséggel rendelkeznek, hogy az már "földöntúlinak" számít pl. egy olvasás után hibátlanul visszaidézi az egész telefonkönyvet stb., viszont itt azért megemlítendő, hogy az élet többi területén sokszor nagyon gyengén teljesítenek.

Egyesek olyan jól olvasnak a mimikáról, apró testi reakciókról, hogy azt hiheti a vele beszélgető, hogy olvas a gondolataiban. (Ez a képesség azért egy bizonyos fokig tanulással elsajátítható!) (néhányan tényleg képesek a telepátiára, de ez a többség szerint csak "kacsa", bár ettől szerintem még nyugodtan lehet.(Csak a közvélemény nem fogadja el, amíg nincs rá kézzelfogható bizonyíték. Az agykutatás még gyerekcipőben jár!)

Még szerintem sok hasonló "szuperképességet" lehetne megemlíteni, hirtelen ennyit tudtam csak.

Ezekre szert tenni igazából, tanulással nem lehet, legfeljebb kis mértékben. A véletlenszerű gén-együttállások szabják meg, hogy kinek milyen képességei lesznek. A kisgyerekkori ingergazdag környezet, és a gyermek iránt táplált sok szeretet is nagymértékben elősegíti az agy fejlődését!

Fizikai képességek terén már nagyobb a változtatási lehetőség: Ha egy átlagos testű ember sokat gyúr, akkor megközelítheti/elérheti az élsportolók szintjét is!

2008. szept. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

"Még valami. cyber beültetések.

ezek már vannak a való világban is, csak mocskosul drága, és ha nem tartozol a felso x ezerbe, sose fogod elérni"


Tudnál akár egyet mondani? Magamat művelt embernek tartom, de csak a szívritmus-szabályozó, a csípőprotézis, a mellnagyobbítás jut eszembe, ezek azért nem adnak szuperképességeket. (Hacsak a 750 ml űrméretű cickók nem...)

2008. szept. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
nosh az hogy egy átlag ember csak az agyának 10% át használja ki, csak egy álltalános tévhit nem írom le hogy miért, ugyanis nem tudom megmagyarázni de így van. nyugodtan lehet velem vitatkozni, csak felesleges ugyanis ha én aztmondom hogy ígyvan más meg hogy nemígyvan, úgysemm tudunk megegyezni -.-"
2008. okt. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Hintalow ***** válasza:
Én elhiszem, hogy így van, de mi a répa köze van ennek a képregényhősök szuperképességeihez? :D
2008. okt. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
22%

Én is szívesen hallanék példát cíberbeültetésre.



szuperképességű emberek voltak. olvass a szentekről.

föld felett lebegés-levitáció, egyszerre két helyen lét,

gyógyulások és gyógyítások,

misztikus sebek, állatokkal való beszéd,

halál után változatlan,romlatlan holttest, meszire látás képessége

2009. jan. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem gondoltam volna,hogy rátalálok egy ilyen fórumra,de azért reménykedtem.Igazából én is kutattam mutációk után,már régebben is,de ilyen x-men-féle szupererőt sehol sem találtam.

Viszont,van egy-két csatorna,pl. a Discovery vagy a Spectrum,ahol igazán figyelemreméltó dolgokat szoktak mutatni érdekes emberekről.Ott vannak pl. a memóriaművészek. Az általam ismert legextrémebb férfi olyan agykapacitással bír,hogy az egész életében elolvasott bármilyen szöveget félelmetes pontossággal vissza tud idézni,akár még az 50 évvel ezelőtti fagylaltmenüt is,amit a fagyizóban olvasott,és azt is bebizonyította,hogy amíg nekünk 3 percbe telik egy átlagos méretű könyv oldalát elolvasni,addig neki az 1 percbe telik.(és mindent megjegyez természetesen)

De azt hiszem,még ezzel a képességgel sem közelít Supermanhez,vagy bárki máshoz,de jó lenne,ha valaki rájönne,hogyan lehetséges (akár mesterséges úton is) különleges erőhöz jutni,mert ha mondjuk Magneto lennék,könnyedén megoldhatnám a forgalmi dugókat,vagy a háborús fenyegetéseket. :)


Üdv:Lazarus

2009. jan. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!