Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi van a legutolsó galaxison...

Mi van a legutolsó galaxison túl? Merre fele tágul a világegyetem?

Figyelt kérdés
Tudom ,hogy nincs rá válasz/bizonyíték de szerintetek?
2016. máj. 14. 01:07
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 A kérdező kommentje:
A fantáziátokra vagyok kíváncsi mert egy valahogy ellehet jutni oda a KÉPZELETETEKKEL:)
2016. máj. 14. 01:09
 2/65 A kérdező kommentje:

Amúgy vannak ám érdekes dolgok például ,hogy több fényévre ellátunk a szemünkell látjuk a az ottani napokat(csillagokat)


Valamint Bibliába az van írva Isten első nap az eget és a földet teremtette 4 nap pedig a csillagokat. De erre már rájöttünk ,hogy előbb keletkeztek a csillagok szóval itt a bizonyíték ,hogy nem úgy történt mint ahogy az a Nagy könyvbe megvan írva

2016. máj. 14. 01:13
 3/65 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem egy bazi nagy vidám park van az utolsó galaxison túl, meg egy kurta farkú malacka (szerintem hétfejű), és az állandóan csak túr meg túr. Már félig kitúrta az óperenciás tengerből az üveghegyet, arra épült a vidám park. Ott mindenki vidám, spirálgalaxisokon megy a hullámvasút körbe-körbe, a szellemvasút szupernóvák belsején megy át és a vattacukor galaxisködből van. Csuda jó hely, hidd el nekem! :D


Na, milyen a fantáziám? :)

2016. máj. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
73%

Érdekes kérdés!

Ahogy belegondolok, szerintem a "világnak nincs vége"!! Valahol úgy gondolom, körbeér, mint a földgömb, tehát ha utaznánk benne, mindig lenne előttünk is valami, és mögöttünk is...

2016. máj. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
65%
Mindenfelé tágul...és egyre gyorsabban
2016. máj. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
73%

NINCSEN legutolsó galaxis!

Úgy képzeld el, mint egy lufit, amit beszórtak festékpöttyökkel. Ebből te vagy az egyik - és akkor szerinted melyik a legutolsó?

2016. máj. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 EagleHUN ***** válasza:
Az utolsó galaxison túl egy "fal" van ami az ismert 3 dimenziós téridő határa, lényegében az "ősrobbanásnak" titulált esemény felülete, ha úgy tetszik eseményhorizontja. És fénysebességgel távolodik mindentől minden irányba amit ismersz, vagyis soha utol nem érhetjük meg nem pillanthatjuk.
2016. máj. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 EagleHUN ***** válasza:

Viszont van egy saját elméletem hogy a tudósok hol tévednek. Viszont bőséges előmagyarázatot kell előtte adnom hogy megértsétek:


Még a 90' évek vége felé méricskélni kezdték hogy a világegyetem tágulása mennyire egyenletes. Arra akartak rájönni, illetve számítottak volna hogy a gravitáció a messzebb került anyagokat lelassította, azaz visszafordul -e idővel a folyamat és az egész önmagéba roskad-e vagy egyre lassulva tágul tovább a végtelenségig.

Ezzel szemben a mérések azt mutatták ki hogy ami messzebb került az gyorsult is, mintha valami taszítaná. Meg is rőkönyödtek a dologtól.

Azóta is próbálják megmagyarázni.

Előálltak mindenféle őrült hypotézisekkel sötét anyagokról, meg sötét energiákról.

Na szerintem ez marhaság, és ennél sokkal egyszerűbb az én magyarázatom.

A hiba alapvető oka a szavakban és azok értelmezésében rejlik. Mégpedig abban hogy "ősrobbanás" mindenki így ismeri, és robbanásként gondol is rá. Holott az elméleti fizikusok kiszámolták ugyan hogy az esemény után milyen körülmények uralkodtak néhány nanosecundummal. De magáról az eseményről semmit nem tudtak mondani! Az hogy valami ilyen sebességgel és energiával "kitört" abból lehet robbanásra asszociálni is ez tény.

De lehet a következőre is, és most jön az elméletem:

Két egymástól független dimenzió ha létezett gyakorlatilag egymáson, de egymástól teljesen függetlenül. Viszont tartalmukban különböztek.

Például az egyikben sok energia volt a másikban kevés vagy ellentétes vagy semmi.

Egy ponton "összeszakadhatott"! A kettő különbségéből új dimenzió jött létre és a tartalmuk egyesüléséből a jelenleg ismert anyag és energia.

De eszerint az egyesülés még most is tart, és gömb alakban terjed, fénysebességgel távolodva.

Most is termeli az új anyagot ami majdnem ugyan ilyen sebességgel mozog kifelé. De folyamatosan lassul is. És eközben új csillagok és galaxisok jönnek létre belőle, amelyek ennek megfelelően sokkal gyorsabban mozognak, mint a régebben létrejött beljebb esők.

De attól függetlenül a gravitáció működik és folyamatosan lassítja az újabbakat a beljebb lévők vonzó ereje.

Ezzel meg is van magyarázva hogy miért gyorsabbak a távolabb eső galaxisok, mindenféle sötét anyagok energiák és taszító vonzások nélkül.

Ez az elmélet semmilyen hatással nincsen az ismert univerzum életkorára, tömegére, sebességére. A tőlünk fénysebességgel távolodó gömbhéjat ahol a két téridő dimenzió egyesül soha meg nem láthatjuk. A kezdeti kiindulási pontból a folyamat pont olyan mint ahogy már kiszámolták és leírták!

Csak épp NEM ROBBANÁS VOLT hanem ÖSSZEOLVADÁS! Szerintem! És egy nagyon nagyon egyszerű magyarázat a már észlelt anomáliák teljes feloldására!

Vélemények? Csillagászok hol vagytok?

//Kb 10 éve motoszkál(t) a fejemben ez a gondolatsor.//

2016. máj. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
44%

"eszerint az egyesülés még most is tart, és gömb alakban terjed, fénysebességgel távolodva"

Nem, ez így nem igaz.

A többi nem rossz, amire gondoltál - de úgy látom, leragadtál a 3 dimenzióban, innen a tévedés.

A világunk nem úgy tágul, mint egy felrobbanó gömb, hanem úgy, mint egy felfújt lufi. 4 dimenziós lufi.

Ezért NINCSEN vége, nincsen fal és nincsen utolsó galaxis sem. Egyszerre tágul az egész világ - méghozzá sokkal gyorsabban, mint a fénysebesség. Minél távolabb van két pont, annál gyorsabban távolodnak egymástól, és az a pont, amelyik 48 milliárd fényévre van tőlünk, az már gyorsabban távolodik, mint a fénysebesség.

2016. máj. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 EagleHUN ***** válasza:

A többi nem rossz, amire gondoltál - de úgy látom, leragadtál a 3 dimenzióban, innen a tévedés.

A világunk nem úgy tágul, mint egy felrobbanó gömb, hanem úgy, mint egy felfújt lufi. 4 dimenziós lufi.

Ezért NINCSEN vége, nincsen fal és nincsen utolsó galaxis sem. Egyszerre tágul az egész világ - méghozzá sokkal gyorsabban, mint a fénysebesség. Minél távolabb van két pont, annál gyorsabban távolodnak egymástól, és az a pont, amelyik 48 milliárd fényévre van tőlünk, az már gyorsabban távolodik, mint a fénysebesség.


Honnan vetted ezt a 48 milliárd fényéves távolságot?

Tudomásom szerint 13.84 milliárd fényévnél messzebbre még nem láttunk el. Ahol viszont már csak galaxis kezdemények azaz kvazárok látszanak. És ebből becsülték a korát is.

[link]

Ebből következik hogy az emberiség a 3 dimenziós térben (mivel mi abban élünk) lát a világegyetemből egy 26 milliárd fényév átmérőjű "gömbrészt", de nem az egészet.

Értem én hogy tágul is, és ezért vehető akár 4 dimenziósnak is. De ennek csak gyermeteg szemléltetésére alkalmas a "lufis" példa. Azzal sem a valóságot szemlélteted, csupán annak egy részét egy bizonyos cél a tágulás szemléltetése érdekében.

Maga a világegyetem pedig jelenleg kétszeres fénysebességgel tágul és szélesedik egy középső megfigyelő számára. Hiszen minden irányba fénysebességgel tágul, így bármely irányt jelölöd is ki annak ellenkezőjében is ugyanannyi idő alatt ugyanannyit halad.

(Itt nem fényről van szó, mielőtt belekötnétek hogy a fényhez nem lehet hozzáadni már semmit, hagyományos sebességfizikával. Ez így van. De itt a tágulás sebességéről van szó. Azt lehet kétszer venni!)

Sőt azt is kimutatták és bebizonyították hogy a kezdetek után egy nagyon gyors a fénysebesség sokszorosával történő tágulás következett be.

De azt nem tudom honnan vetted hogy ma ennél gyorsabban tágulna, mint ez a relatív 2x-es. Azaz az összeomlási/robbanási "fal" csak annyival távolodik.

2016. máj. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!