Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Azokhoz szól a kérdés, akik...

Azokhoz szól a kérdés, akik kémia bsc-n végeztek. Hol lehet vele elhelyezkedni? Msc nélkül teljesen értelmetlen megcsinálni?

Figyelt kérdés

2016. máj. 18. 19:49
 1/8 A kérdező kommentje:
Bsc-s vegyészként tényleg csak technikusnak kell az ember?
2016. máj. 18. 20:02
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, egy technikusnak kevesebbet kell fizetni, és bőven termeli őket a Petrik.

Számomra gyakorlatilag egy belépőjegy volt az Msc-re.

Az ismerőseim, akik elhelyezkedtek, vagy volt mellette egy technikusijuk, és nem fejezték be a bsc-t, vagy vagy már Msc-közben dolgoztak/dolgoznak.

2016. máj. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

És szerinted megéri elvégezni a Kémia alapszakot, ha kétséges, hogy utána lesz-e mellé egy mesterszak?


Azért kérdezem, mert sajnos elpazaroltam egy (most már általam fölöslegesnek tartott) alapszakra 6 államilag támogatott félévet, és egy új alapszakot még ki tudok húzni államin, de egy mestert utána fizetősön már nem engedhetnék meg magamnak. 350 ezer/félév a jelen helyzetemben sok.

2016. máj. 19. 17:19
 4/8 anonim ***** válasza:
Ajjaj! Inkább a bsc-t fizesd akkor szerintem. Magában a bsc-nek semmi értelme, ELTE-n kb leadják 5 év anyagát ugyan, de azért még van mit hozzátenni msc-n (főleg specik és laborgyakorlatok).
2016. máj. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Miért akarsz alapszakot váltani? Nem jellemző, sőt számomra érthetetlen is, hogy valaki 3 év után jöjjön rá, hogy nem azt akarja tanulni, amit adni.

Olyanról tudok, hogy 4 félév után valaki egy másik intézményben folytatja hasonló képzésben, vagy egy "rokon" képzésben, de hogy 6 félév után egy teljesen más szakterületen, ilyet még soha nem hallottam.


Nem tudom, hol van elásva a kutya, de itt valami nem stimmel.

2016. máj. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Javítás: "amit adni" = amit addig
2016. máj. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Értem, szóval akkor még soha nem történt olyan, hogy valaki a diploma megszerzése után nem tudott volna elhelyezkedni a szakmájában, és pár év múlva másik diploma megszerzését kezdte volna fontolgatni?


Hogy hol van a kutya elásva? Nem tudom Sherlock Holmes, de biztosan el kell legyen ásva, hiszen te ilyenről még nem hallottál.

2016. máj. 20. 21:06
 8/8 anonim ***** válasza:

ÓÓÓ, dehogynem! Az egyik srác úgy jött ide, hogy már doktor... megtudtuk, hogy végzett ügyvéd, de inkább ez érdekelte.

Aztán egyik ismerősöm 3 év után jött át gyógyszerésziről, mert sok volt ott neki a matek. És még sorolhatnám.

2016. máj. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!