Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az univerzum véletlenül jött...

Az univerzum véletlenül jött létre?

Figyelt kérdés

2016. júl. 5. 10:46
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha a véletlen szót úgy érted, az aminek nincs előzetes rajta kívülálló oka, akkor igen, "véletlenül" jött létre.
2016. júl. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:

Véletlenek csak a tehetetleneknek, csodák csak a nemtudóknak vannak!

Véletlen: ok nélküli okozat.

2016. júl. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
valami oka biztos volt,hogy létrejött,tehát véletlenül nem jöhetett létre.
2016. júl. 5. 13:01
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudjuk.

Ezen kívül egyelőre azt se tudjuk, honnan tudhatnánk meg.

Úgyhogy ez - egyelőre - nem tudományos kérdés.

2016. júl. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
87%
Ha a materialista világképre gondolsz, akkor nem egészen. A galaxisok, csillagok, bolygók létrejötte ugyanis nem véletlen, hanem az ismert fizikai törvényekből levezethető szükségszerűség.
2016. júl. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 Ozmium42 ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy egyáltalán létrejött, lehet, hogy mindig is létezett. Jelenleg az alapján, amit látunk belőle, azt tudjuk róla, hogy tágul, és az általános relativitás elmélettel írjuk le a kozmikus objektumok viselkedését, ez a matematikai modell visszavezet egy múltbéli pontra, az Ősrobbanásra, amin túl értelmetlen eredményt mutat, tehát ezzel a modellel messzebbre látni nem lehet, jobb modellünk pedig nincs. Vagy megérted, hogy nincs rá megbízható módszerünk jelenleg, hogy ezen a ponton tovább lássunk, vagy használhatod a fantáziádat, hogy odaképzelj valamit, de ez nem vezet semmire. A kvantummechanika megengedi, hogy események véletlenül, ok nélkül történjenek. Ha kvantumfizikai megfontolások alapján Univerzum is keletkezhet, akkor keletkezhet véletlenül.
2016. júl. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
Nem. A kvantumfizika azt engedi meg, hogy az ember ne ismerjen minden körülményt az esemény bekövetkeztében. És ezt az állapotot az ember véletlennek nevezi.
2016. júl. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 Ozmium42 ***** válasza:
Nem mindegy, hogy valaminek ismeretlen/megismerhetetlen az oka, vagy nincs oka egyáltalán. Én a kvantumfizika kapcsán az utóbbiról olvastam, bár nem vagyok fizikus, de nekem is így logikus. Amikor a két rés kísérletben kirajzolódik az interferenciakép, azt nem tudom másképp értelmezni, mint hogy az elektronnak egyszerűen természeténél fogva nincs determinált sorsa, vagyis nem valami rejtett okból csapódik végül pont oda, ahova, hanem igazán véletlenszerűen.
2016. júl. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
A rejtett paramétereket kizárták a kvantummechanikában. Igazi véletlen működik ott. Máshol ritkán van ilyen.
2016. júl. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
A kvantumfizikában van véletlenszerűség, bár a kétrés kísérlet az nem véletlen. A részecskének is hullám természete van, és pont a kvantumfizika az ami hullámfüggvényt rendel minden részecskéhez. És a kvantumfizikán kívül sehol nincs véletlenszerűség. Csak nem rendelkezünk mondjuk egy rendszer összes atomjának hullámfüggvényével, amivel leírhatnánk, hogy mi lesz az adott testtel.
2016. júl. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!