Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi lenne akkor ha nem születtü...

Mi lenne akkor ha nem születtünk volna meg?

Figyelt kérdés

Úgyértem, maga a lét micsoda?

Mi alapján születünk bele egy testbe, mitől függ kiként születünk?

Van olyan lét ami különáll a mi értelmezésünkben vett léttől?


Tudom, hogy ezt a kérdést nem sokan értik meg, de szívesen meghallgatok bármilyen véleményt.



2016. júl. 26. 22:15
 1/5 anonim válasza:

Földi létünk értelme maga az út.


23/F

2016. júl. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%

Némi ezoterikus felhangot vélek felfedezni a kérdés mögött.

Nem testbe születünk, hanem a test maga születik meg, és te magad vagy a tested.

Nem valakiként születsz, hanem egy emberként születsz meg, és az aki leszel később, az két dolog eredménye: a genetikailag öröklött adottságaidé, valamint a felnövekvésed közben rád ható környezet hatásaié.


A lét pedig lét, ennek filozófiai hátteréről jelenleg is viták folynak, nincs egy elfogadott álláspont a témában. Minden ember élete különálló, szóval nem tudom, mit értesz különálló lét alatt.


Én pedig abban nem vagyok biztos, hogy te érted-e a lét mibenlétét. Úgy érzem a kérdésed alapján, hogy egy kicsit többet gondolsz a dolog mögé, mint amit valójában takar. Amennyiben ilyen reinkarnációs dolgokat vagy efféléket, akkor véleményem szerint nem a Tudományok rovatba kellett volna kiírnod a kérdésedet, ugyanis a tudomány jelenleg nem ismeri el a különálló lélek létét, azt az agy "illúziójának" tekinti (pongyolán fogalmazva).

2016. júl. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Van olyan lét ami különáll a mi értelmezésünkben vett léttől?"


Nagy vonalakban arról van szó, hogy az általunk tapasztalt létezés (a mi létünk és a megtapasztalt környezetünk) az agyunk által generált érzet, egyfajta illúzió, ahogy fentebb is írták. Tehát minden, amit te megtapasztalsz, az az agyban létrejött világ, abban élsz, ahogy mindenki más a sajátjában. Ez a világ az érzékszerveink által küldött infók alapján alakul ki, ezért látjuk mind hasonlónak, és ezért tudunk kapcsolatba kerülni egymással. De a "nyers" valóság tőlünk független, és humán szemszögből(!) nincs objektív valóság, hiába a testünk is annak a része.

(Egyébként ezt a különbözőséget próbálják áthidalni a természettudományok, tehát a tőlünk független valóságot próbálják megismerni, leírni.)


Ha nem születsz meg, akkor az általad most a fejedben létező világ, amiben leéled az életed, nem jön létre. Amikor megszületik valaki, akkor az agyában alakul ki a környező világ érzete, és ő egész életében ezt a világot fogja valóságnak tekinteni.

2016. júl. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Vree ***** válasza:

Szerintem érdekes filozófiai probléma, hogy mi alapján vagy te te, és nem valaki más.

#2es talán elhamarkodottan értette úgy, hogy ez vallás/ezotéria. Ez metafizika. :D

2016. júl. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a (szokatlanul) értelmes válaszokat :)

Jókat mondtatok...

2016. júl. 30. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!