Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Magyarországon kb. hány ember...

Magyarországon kb. hány ember kétkezes?

Figyelt kérdés

Miért nem tartják ideális tulajdonságnak?

Én 17 éves vagyok és még mindig kétkezes.

Sok helyen olvastam,hogy az ilyen gyerekek között gyakoriak a tanulási nehézségek.

Ez pl. rám soha nem volt jellemző. Mindig a legjobb tanulók között voltam és már középső csoportban írtam-olvastam. Bár igaz,matematikából mindig 1-2 jeggyel gyengébb osztályzataim voltak,mint a többi tárgynál.

Olyat is hallottam,hogy a kétkezesek sokkal érzékenyebbek és sokkal nehezebben hoznak döntéseket,mint más emberek. Ezek pl. kétségtelenül igazak rám.

Kíváncsi lennék arra,hogy a többiekre mennyire igazak ezek a dolgok.

És a kézhasználatom még fog változni?

Mert hiába kényszerítem magamat csak az egyik kezem használatára...az olyan érzés,mintha csak az egyik szememmel nézhetnék.

A jobb kezemet inkább a művészibb dolgokra használom (írás,rajzolás), viszont a bal kezem erősebb.

Ezt inkább olyan tevékenységekre használom,amiben az erő,precízség szükséges (darts,kupak lecsavarása,kenyérvágás). De ha akarom,mindkettővel egyformán tudom mindegyik tevékenységet csinálni.

A többieknél ez hogy működik?



2016. aug. 1. 12:45
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Ki mondta, hogy kètkezes vagy? Mert elárulom, rohadtul nem vagy az. Valamelyik oldal dominanciája nem azt jelenti, hogy csak azt használod, hanem hogy összesègèben azt használod többet.
2016. aug. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

10 millió, ebből 1% a valódi kétkezes, ez 100 ezer ember. Nekik nincs domináns kezük.

Hogy miért nem jó? Mert ez az agy szimmetriájára utal. Az agy két oldala között többnyire valamilyen munkamegosztás van.

2016. aug. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tűnsz kétkezesnek. Az nem ezt jelenti. Csak éppen nem mindent egy kézzel csinálsz. Ez az emberek 80%-ára biztos igaz, de lehet, hogy több.


Én sem vagyok kétkezes, pedig én még írni is mindkettővel egyformán tudok, és rám is jellemző sok minden, amit írtál (rajzolni csak jobbal, kupakot csavarni csak ballal tudok, ajtót nyitni/csukni felváltva - erre nincs preferenciám - sok embernek van, ami nem azt jelenti, hogy a másikkal nem tudják megcsinálni, csak hogy ösztönösen inkább az egyik kezükkel nyúlnak a kilincs után, enni a hagyományos felállásban szoktam, ha villa és kés van, de ha csak egy evőeszköz, akkor mindig ballal használom, stb.)


Szerintem még ez sem kétkezesség. Amúgy középiskolás korom óta kitűnő voltam, jogot végeztem, ügyvéd vagyok és - szakmámban ez elvárás is - könnyen hozok döntéseket, nem vagyok érzékeny egyáltalán. Csak hogy a kérdésedre is válaszoljak, bár még egyszer mondom: egyikünket sem tartom kétkezesnek.

2016. aug. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, nekem egyetlen ismerősömnek volt róla papírja, hogy kétkezes, de szerintem inkább egy kezes se, mert mindkettővel béna volt lényegében mindenben. Fogalmam sincs, hogy ezzel jár-e a kétkezesség, de bennem például ezért nem ébreszt pozitív gondolatokat a kétkezesség.
2016. aug. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"De ha akarom, mindkettővel egyformán"


Hát a valódi kétkezesség nem az akaraton múlik.

A valódi kétkezesség automatikus, akarattól független.

A kisfiam kétkezes.

Ovis.

Ha bal oldalra teszem a kanalat a tányérja mellé, akkor bal kézzel fogja meg, és bal kézzel eszik. Ha jobb oldalra teszem, akkor a jobb kezével használja.

Van úgy, hogy mind a két kezében van ceruza ha rajzol, és egy fát úgy rajzol meg, hogy a törzsét a bal kezében lévő barna ceruzával, a lombját meg a jobb kezében lévő zöld ceruzával.

Ez neki csak új jön, magától, mert így természetes neki. Nem az akaratától függ, nem figyel erre külön.

Ha ez nem spontán jön, hanem akarattól függ - az nem kétkezesség, hanem odafigyelt és tanult szisztéma.

2016. aug. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!