Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi történne ha hirtelen...

Mi történne ha hirtelen megöregedne a Nap?

Figyelt kérdés

2016. aug. 29. 11:28
1 2
 1/19 Papi Gonzales ***** válasza:
84%
bottal járna az égen...
2016. aug. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Mojjo ***** válasza:
83%
Mindmeghalnánk.
2016. aug. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
85%
Felrobbanna. Egyebkent ez be fog kovetkezni, de nem mostanaban.
2016. aug. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
63%
Nyugdijba menne és jönne helyette egy fiatal Nap, akinek a tapasztalatlansága miatt mi szívnánk meg, hogy felborulnának az évszakok.
2016. aug. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
69%
Megöregedni csak lassan lehet, mert pont azt jelenti a megöregedni szó.
2016. aug. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 dellfil ***** válasza:
100%

Gondolom sejted a választ. És azt is, hogy ez gyakorlatilag nem történik meg. :D

Rendben. Mondjuk, a tollanok eltüntetik a Nap aktív zónájából a hidrogént, és héliummal helyettesítik. Mintha már 10 milliárd éves lenne. Nem működnének - üzemanyag hiányában a hidrogén fúzió(k), ezért sugárnyomás lecsökken.

"A gravitációs erő hatására a mag összehúzódik, a csillag központi hőmérséklete emelkedni kezd. 100 millió kelvin fölött újabb magreakciók indulnak be. Három hélium atommag egybeolvadásából létrejön egy szén atommag, a csillag a hélium készletét kezdi "égetni". A keletkező nagy mennyiségű energia nagy nyomást eredményez, ami a csillag külső rétegeit egyre kifelé nyomja. A csillag felfúvódik, elérkezik a vörös óriás állapotába."

Idézet ebből: :)

[link]

A Föld mostani "napenergia ellátottsága" és a napszél drasztikusan megnövekedne. :D

Olyannyira, hogy a légkört is lehámozná, az óceánokat elforralná és szintén lefújná a felszínről, csak egy kiégett kőzet darab keringene továbbra a Nap körül.

Nyilván az életnek nyikiric, emberiségnek annyi...

Mi történhetne még?


dellfil

2016. aug. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Mojjo ***** válasza:
55%
@6: gondolkodtam rajta, hogy én is így kifejtem, de végül inkább tömörebben foglaltam össze a lényeget a #2-esben :D
2016. aug. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
94%
kb 5 millió év múlva kifogy a héliumból és Vörös Óriássá váltózik, ami azt is eredményezi, hogy megnő a mérete és így bekebelezi a Földet is
2016. aug. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

A natgeon volt egy sorozat a Mi történne ha..

Az egyik része pont erről szól.


[link]


#8


Inkább 5 milliárd.

2016. aug. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
82%
vicces sztorikat mesélne Kádár idejéből, mesélne arról is, hogy mennyit dolgozott és mégis baszottkevés a nyugdíja. Ja igen, meg vörös óriássá válna és elégetne mindent. Kivéve engem, én emigrálok Kanadába vagy németbe, mihelyst megvan a technikusim.
2016. aug. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!