Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért hiszik sokan, hogy nem...

Miért hiszik sokan, hogy nem volt ember a Holdon?

Figyelt kérdés

Hogy létezhetnek ilyen buta emberek? Miért nem tudják elhinni? Azért mert lebeg a zászló? Nincsenek csillagok?

Emberek, ezeknek az okait már 56-szor megmagyarázták, nem értem miért kell egyeseknek összeesküvés-elméleteket gyártani...


2016. szept. 4. 10:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
18%
Amerika és a Szovjetunió versenyzett egymással 1969-ben amikor az amerikaiak a Holdra száltak. A Szovjetunió próbálta az eredményeiket rondítani így kitalálták hogy nen száltak le a Holdra csak megrendezték. Egyes emberek elhitték egyesek nem. Legalábbis szerintem
2016. szept. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Gugu Gabor ***** válasza:
87%

Nekem nem rémlik hogy a szovjetek kötözködtek volna.

Ennek szerintem inkább az emberi agyban van a magyarázata.

Szükségünk van valamire amiben hihetünk félhetünk tőle stb. Mivel a vallás megkopott felfedezetlen területek sincsenek nagyon a földön, nem túl valószínű hogy este rámtöri az ajtót egy vérfarkas ezért lecseréltük őket illuminatira megy gyikemberekre, ennek egy apró szeglete a holdra szállás megkérdőjelezése.

2016. szept. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Annak megértése, hogy valami, amit nem látunk, miképpen lehetséges, egy csomó ember számára egyáltalán nem magától értetődő. Nekik nem volt akkora szerencséjük, hogy elég sokat tanulhattak. Minden dolog megértéséhez szükség van egy bizonyos ismeretszintre. Aki alatta van, annak azt a dolgot nem lehet elmagyarázni. És ha nem ért, elég természetes, hogy nem is hiszi. Hiszen nem tudja elképzelni.
2016. szept. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Mert sikerült ezt az állítást olyan érvekkel alátámasztani, amelyek elég meggyőzően hangzanak első pillantásra. Sok emberhez pedig már az ezeket megcáfoló ellenérvek (amelyeket te is említesz) nem jutnak el, hiába mondják el 56-szor, esetleg eljutnak, de nem győzik meg őket, pl. mert nagyon nehéz "visszaállni a sorba", ha valamit egyszer már másképp hittél, mint a többség, és ettől volt egy "kiválasztottság"-érzésed, esetleg lenézted, sajnáltad az "átlagembert", aki hiszékeny, erre most kiderült rólad, hogy te is az vagy. :)
2016. szept. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Vree ***** válasza:
86%

Első te tökéletes tévedésben vagy: pont az az egyik nyomós ellenérv, hogy a szovjetek soha nem cáfolták (pedig okuk lett volna rá), hogy a holdraszállás megtörtént.


Ez teljesen a nyugatabbi szkeptikusok és tudatlanok agyszüleménye.

2016. szept. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Vree ***** válasza:
81%

Kérdezőnek:


1) A naivitás és tudatlanság. Az egyszerű mindig meggyőzőbb, mint a bonyolult.

A naív ellenérvek (a piramisokat nem épthette ember, mert elsüllyedtek volna a homokba) meggyőzőnek tűnnek, akkor is, ha kis tudás rögtön megcáfolná őket.


2) A paranoia. A tudat, hogy lehetséges dolgokat eltitkolni, félretájékoztatni.


3) Az izgalom utáni vágy. (Illetve a még csúnyább oldala: a hiúság, a többet tudás iránti vágy.) És az információhiány és a leírt szóba vetett túlzott bizalom.

Tizenévesként egy barátommal azt terveztük, hogy a Bermuda-háromszögbe megyünk felfedezőnek. Egy évtized múlva, további olvasmányoknak és az internetnek hála pontosan tudom, hogy az egész 3szög-sztori egy kacsa; egy újságírói fogásból indult, száz hazugságból épített mítosz. De pontosan emlékszem, mennyire izgalmasnak találtam a történeteket, amikről az ember legalább hihette egy kicsit, hogy a világ színesebb és kevésbé unalmas, mint amilyennek tűnik. (Ma már tudom, hogy valóban az - de nem azért, mert kitalált dolgokat szükséges belehazudni. :p)

És bizony a saját vágyam is belejátszott, de az is, hogy 1 forrásom volt (vmi könyv) és nem tudtam leellenőrizni, igaz-e. Laikusnak minden könyv egyforma igaz.


4) A szkeptikusság félreértelmezése.


Hol vannak az "egészséges" szkptikusság határai? Sokan ezt sem tudják belőni.

Mondok egy élő példát.

Rokonomról lesz szó. (remélem, nem olvassa el ezt. :) )

Dänichen-könyveket olvasott, nem hitte el a piramisokról, a húsvét-szigeti szobrokról, a Stonehenge-ről szóló hivatalos álláspontot. Kérdeztem, mitől találja vonzónak az űrlényes verziót? Mondta, az tetszik benne, hogy olyan más.

Egyszerűen mert amikor a történelemkönyvet olvasta az iskolában, úgy érezte, át akarják verni, túlságosan biztosan állítanak bozonytalan dolgokat. Ami igaz, de az iskolában mindig rövidíteni kell, hoszen a gyerek azt a keveset se szívesen jegyzi meg.

Mindenesetre ő úgy érezte, hogy a maga naív eszével ami ellentmondást elképzelt, meg a tudattal, hogy a valóság esetleg komplexebb, mint a tankönyv, ezzel ő lázadni akart.


Ami...Nem mondom, hogy nem dícséretes a szkeptikusság, de ennek nem lenne szabad összeesküvések képzelésébe, a hazug alternítívákba vetett hitbe átcsapnia.


Ha utánajársz a dolgoknak, igyekszel nem csak tekintély alapján hinni, az dícséretes.


Az is az, ha tudatában vagy, te magad is mennyire nem vagy szkeptikus és racionális sokszor és mennyire lehetetlen annak lenni. Nincs rá mód, hogy mindent személyesen ellenőrizzünk; többnyire hinnünk kell a szakembereknek. Hogy a források léteztek, azt ők valóban megnézték, és ezt mások ellenőrizték.

2016. szept. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Vree ***** válasza:
81%
^Amúgy a holdraszállásban nem hinni azért elég gáz, hiszen még eleven emberek élnek ma is, akik részesei voltak (és nem csak egy; tucatnyi hold-misszió volt. Ezt is gyakran elfelejtik...)
2016. szept. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Szaniszlo Ferenc ***** válasza:
11%
a piramisépítésről a hivatalos verziót én se hiszem el a mai napig.
2016. szept. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Wadmalac ***** válasza:
74%

Ez a baj, hogy hiszem-nem hiszem téma sok embernek.

A konteókra nem kell bizonyíték, hiszik. Amit bizonyítéknak állítanak, mind meg lesz cáfolva, akkor is hiszik.

De a valódi, hiteles cáfoló bizonyítékokat meg nem hiszik.

Ez itt a baj. Hogy simán érzelmi alapon hisznek-nem hisznek, a tárgyilagosság szóba sem kerül.

Ez vallásos demagógia.

2016. szept. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Stronghalls ***** válasza:
Mer láttak egy húlye filmet és máris azt hiszik, hogy igaz.
2016. okt. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!